Talenty Nitry a Richard Rikkon
13. január 2020
Koncert bude 23. januára o 17. hodine

Hudobné talenty z mesta pod Zoborom sa predstavia v nitrianskej Synagóge na koncerte s populárnym klaviristom Richardom Rikkonom.

Návštevníci koncertu, ktorý sa už po druhýkrát uskutoční vo štvrtok 23. januára o 17. hodine, sa môžu tešiť na vystúpenia talentových žiakov ZUŠ J. Rosinského, ako aj na umenie samotného klaviristu Richarda Rikkona. Hudbymilovná verejnosť mala možnosť spoznať ho ako klavírny sprievod na jednej z televíznych speváckych šou. Vstupenky si na tento jedinečný koncert zabezpečovať nemusíte – vstup je voľný.

Nitrianska ZUŠ J. Rosinského oslavuje v tomto školskom roku 90. výročie svojej existencie. Za toto obdobie pedagógovia školy vychovali nespočetné množstvo absolventov. Viacerí z nich úspešne vykročili na profesionálnu umeleckú dráhu, mnohí sú úspešnými sólistami, členmi profesionálnych telies, ale aj vynikajúcimi pedagógmi.

„Na koncerte vystúpia žiaci detského speváckeho zboru Dúha, ktorý pracuje pod vedením Sone Kisovej, komorný sláčikový orchester pod vedením Jany Csámpaiovej a sólisti, ktorí sa nám predstavia hrou na rôznych hudobných nástrojoch a spevom,“ povedala riaditeľka ZUŠ J. Rosinského Anna Fintová.

Koncertné podujatie Talenty Nitry a Richard Rikkon patrí do úspešného celoslovenského projektu  podpory hudobných talentov, ktorý vyvrcholí záverečným koncertom v Bratislave. Na tomto koncerte budú defilovať vybrané talenty, navštevujúce základné umelecké školy na celom Slovensku. Organizátori sľubujú jedinečný umelecký zážitok.

 

Ľudmila Synaková

Foto: ilustračné  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022