Symbolickým vianočným punčom podporíte Hospic u Bernadetky
10. december 2021
Po druhýkrát sa uskutoční vo virtuálnej podobe. Spojený je s verejnou zbierkou

Po druhýkrát sa uskutoční vo virtuálnej podobe. Spojený je s verejnou zbierkou.

 

Tradičný Vianočný charitatívny punč organizuje Diecézna charita v spolupráci s Nitrianskym biskupstvom, mestom Nitra a Centrom Maltézskej pomoci Slovensko v Nitre. Jedenásty ročník sa pre pandémiu, podobne ako minulý rok, uskutoční vo virtuálnej podobe. Spojený je s charitatívnou verejnou zbierkou.

Priaznivci a podporovatelia môžu príspevky posielať na účet hospicu: SK42 0200 0000 0039 8727 9057 do 31. mája 2022.

Punč

Finančné dary budú v plnej výške použité na zabezpečenie kvalitnej paliatívnej starostlivosti o tých, z ktorých sa niektorí už tohtoročných Vianoc nemusia dožiť. „Vďaka Hospicu u Bernadetky budú môcť ukončiť svoju pozemskú púť v rodinnej atmosfére, dôstojne, bez bolestí a ťažkostí, pri čo najlepších podmienkach zdravotníckej a duchovnej starostlivosti,“ vysvetľujú organizátori, podľa ktorých aj virtuálny pohár punču na tento úmysel môže každého darcu zahriať na duši a rovnako môže pomôcť zachovať dlhoročnú tradíciu stretnutí pri stánku na Svätoplukovom námestí.

Záštitu nad podujatím prevzal aj nitriansky diecézny biskup Viliam Judák. Organizátori vopred všetkým darcom ďakujú, že im pomáhajú pomáhať. „Za desať rokov priaznivci Vianočného punču pre Hospic u Bernadetky touto cestou darovali už viac ako 40-tisíc eur,“ dodávajú organizátori.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022