Supermarket v bývalom Tescu by mal byť otvorený najneskôr na jeseň
5. február 2019
Vedenie mesta Nitry iniciovalo stretnutie s majiteľom budovy bývalého Tesca Georgeom Trabelssiem

Výsledkom rokovania je – že najneskôr od októbra – by mala byť v obchodnom dome spustená  prevádzka supermarketu. 

 

George Trabelssie vedenie mesta na pracovnom stretnutí  informoval o zmene  plánovaného podnikateľského zámeru. S rozsiahlejšou zmenou celého priestoru Tesca počká, kým nebude spracovaný komplexnejší pohľad na funkčné a priestorové riešenie centra Nitry. Na prízemí by ale mala byť obnovená predajňa potravín.  

Ak  sa do mesiaca podaria menšie úpravy interiéru, mohol by sa  začať dovážať tovar.  „V tom prípade by sa potraviny, podľa slov predstaviteľov spoločnosti Tesco, mohli otvoriť na jeseň tohto roku. Všetko teda závisí od toho, či pán Trabelssie naozaj pošle na mestský úrad podklady k schváleniu zmien. Dohodli sme sa, že ak tak neurobí do dvoch týždňov, sami ho k tomu vyzveme,“ spresňuje informácie z rokovania viceprimátor Nitry Daniel Balko. 

 „Pán Trabelssie nám dal ústny prísľub, že najneskôr od októbra bude v bývalom Tescu fungovať aspoň supermarket,“ potvrdil informáciu poslanec Starého mesta Ján Vančo.

Októbrové otvorenie by malo byť zatiaľ v dočasnom režime, o presnej špecifikácii a otvorení iných obchodov v budove ešte momentálne rozhodnuté nie je.  Po  päťdesiatich rokoch od začiatku výstavby, by tak  najznámejší nitriansky obchodný dom,  mal po prestávke – „ a v novom šate“ – opäť plniť svoje hlavné poslanie, ktorým je najmä spokojný zákazník.

 

(AJ)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022