Stratený chlapček sa našiel
10. august 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Stratený chlapec sa našiel

Strateného, štvorročného chlapca našla obyvateľka Klokočiny, ktorá na danú skutočnosť upozornila hliadku mestskej polície. „Mestskí policajti na mieste zistili, že chlapec býva na ulici Na Hôrke a presunuli sa s ním do miesta bydliska, kde im však nikto na zvonenie a klopanie neotváral,“ konštatovala mestská polícia.

O chvíľu však prišiel chlapcov otec, ktorý už syna hľadal a od mestských policajtov dieťa prevzal. Chlapec bol v poriadku, bez akýchkoľvek zranení.

Dostal papuču

Mestskí policajti dali papuču na auto na základe žiadosti príslušníka stálej služby policajného zboru. Blokovacie zariadenie dostal šofér na Kyneku, nakoľko porušoval dopravné predpisy na ulici Pod Orešinou. „Po prihlásení vodiča a privolaní príslušníkov Policajného zboru SR vodič odmietol hliadke policajného zboru predložiť doklad totožnosti, preto nebolo blokovacie zariadenie z vozidla zložené,“ uviedla mestská polícia.

Obťažujúce žobranie na Klokočine

Trojica žobrákov „pracovala“ pred nákupnými centrami. „Viacerí občania sa sťažovali na nepríjemné žobranie na parkoviskách medzi autami. Potenciálne tiež hrozilo, že odmietnuté osoby v minulosti poškodzovali autá vodičom, ktorí odmietli milodar poskytnúť,“ konštatovala hliadka mestskej polície.

Hliadka mestskej polície vyriešila prípad napomenutím spomenutého tria s tým, že im odporučila riešiť svoju zlú sociálnu situáciu s miestnymi úradmi sociálnych vecí a rodiny.

Chcel hrať v noci basketbal

Mládenec chcel hádzať na kôš na ihrisku na Základnej škole Beethovenova. Jeho úmysel zistila hliadka mestskej polície pri kontrole materských a základných škôl na Klokočine. Mestskí policajti s ním vykonali pohovor, nakoľko búchaním lopty o zem a  kontaktom o dosku koša pri streľbe by rušil nočný pokoj,“ uviedla hliadka mestskej polície.

Mládenec prisľúbil, že už v noci nebude chodiť hrávať basketbal, policajtom tiež priznal, že už tak viackrát  urobil, nakoľko cez deň mu bolo teplo. Bývajúci v okolitých bytovkách tak už budú môcť spávať pokojnejšie, bez zbytočného hluku.

Túlavý pes na Čermáni

Oznam hliadke mestskej polície prišiel vo večerných hodinách. Túlavý pes sa pohyboval na Čermáni. „Mestskí policajti psa našli a podarilo sa im ho vlastnými prostriedkami odchytiť na Čermánskom námestí,“ konštatovala hliadka mestskej polície.

Pes nemal evidenčnú známku a keďže nik nevedel, kto je jeho majiteľom, poputovalo zviera k zmluvnému veterinárovi.

 

Andrej Jančovič

IlustraČné FOTO: WEB


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022