Staré divadlo Karola Spišáka hosťovalo v Chorvátsku
15. október 2019
Nitrianski bábkoherci potešili malých divákov v chorvátskom Osijeku

Nitrianski bábkoherci potešili malých divákov v chorvátskom Osijeku

 

Partnerské vzťahy medzi mestom Nitra a mestom Osijek sa udržiavajú cez viacero podôb a jedna z nich je určite aj kultúrna.

Ako informovala šéfka umeleckého súboru Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Danica Hudáková, na pozvanie partnerského mesta Osijeku vycestovala v dňoch 21. – 22. septembra časť súboru tohto divadla do chorvátskeho mesta Osijek, s ktorým mesto Nitra udržiava čulé partnerské kontakty. Nitrianski bábkoherci zahrali pre malých divákov a ich rodičov známu a na Slovensku obľúbenú rozprávku spisovateľky Márie Ďuríčkovej Danka a Janka.

„Po vlaňajšom účinkovaní v srbskom Báčskom Petrovci možno povedať, že aj táto prezentácia nitrianskeho bábkového divadla a prvé kontakty s chorvátskym obecenstvom, boli úspešné,“ uviedla Danica Hudáková.

Staré divadlo Karola Spišáka  v Nitre bude vo vzájomných umeleckých podnetoch s  partnerskými mestami i naďalej pokračovať.

„Umelecký súbor ďakuje mestu Nitra za príležitosť získať si pozornosť a uznanie detských divákov aj v zahraničí,“ dodala šéfka umeleckého kolektívu Danica Hudáková.

 

Ľudmila Synaková

Foto: Staré divadlo Karola Spišáka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022