Správa zariadení sociálnych služieb má nový Fit park
27. september 2016
Projekt Fit parku pre všetky generácie, ktorým sa mestská organizácia zapojila do programu, bol najúspešnejším projektom v rámci Nitrianskeho kraja

Projekt Fit parku pre všetky generácie, ktorým sa mestská organizácia – Správa zariadení sociálnych služieb Nitra – zapojila do programu – „Vy rozhodujete, my pomáhame 2016“ – bol najúspešnejším projektom v rámci Nitrianskeho kraja.  Seniori – i ľudia s hendikepom – zariadenie po prvýkrát vyskúšali v utorok 20. septembra, v rámci športového dňa, ktorý sa každoročne koná v areáli Správy zariadení sociálnych služieb na Baničovej ulici.

Certifikované exteriérové fit zariadenie bude určite veľkou pomocou k pravidelnému pohybu klientov na čerstvom vzduchu, starostlivosti o telo, a tým aj lepšej duševnej a sociálnej pohode. Pomôcť by malo najmä pri cvikoch chrbtovej časti, ale aj rúk a iných partií tela. Úspech projektu je o to cennejší, že o víťazovi rozhodli ľudia. Počas mája a júna v obchodoch spoločnosti Tesco dostali za nákup hlasovací žetón, ktorým rozhodli o tom, že spomedzi tria finalistov, sa stala víťazom súťaže Nitra.

Športujúcich prišli pozdraviť i poslanci mestského zastupiteľstva Renáta Kolenčíková, Pavel Varga, vzácna bola aj návšteva primátora Nitry Jozefa Dvonča, ktorý vo svojom príhovore, okrem iného, poďakoval za pozvanie a vyjadril presvedčenie, že exteriérové športové zariadenie budú využívať všetci klienti zariadenia.

„Chceme vytvoriť priestor na zábavu v kombinácii so športom, ktorú ocenia všetky generácie našej komunity. Budem rada, ak sa bude fit park ďalej dopĺňať a bude využívaný klientmi nášho zariadenia,“ dodala riaditeľka Správy zariadení sociálnych služieb Zuzana Jančovičová.

FOTO: Spomedzi tria finalistov, sa stala víťazom súťaže Nitra s projektom Fit Parku. (j)  

 

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022