Sobota s autogramom od olympijských víťazov
13. september 2019
Jeden získal zlato pred viac ako tridsiatimi rokmi, druhý na poslednej olympiáde

Jeden získal zlato pred viac ako tridsiatimi rokmi, druhý na poslednej olympiáde.

 

Obaja sú majiteľmi zlatých kovov z chodeckých disciplín. Starší ho bral na kratšej, dvadsaťkilometrovej trati, mladší, na najdlhšej päťdesiatkilometrovej porcii kilometrov. A nielen športoví priaznivci teraz vedia, že autogramy budú rozdávať azda najúspešnejší atléti so slovenským pasom – Matej Tóth a Jozef Pribilinec.

Štart pretekov je v sobotu, 14. septembra pred druhou hodinou. Na pešej zóne si zasúťažia všetky vekové kategórie, atletické zápolenia sú súčasťou podujatia medzinárodného festivalu Campana fest.

Vyhlásenie výsledkov a autogramiáda začnú 15.20 h. A treba dodať, že autogram od Mateja Tótha má zberateľskú hodnotu, nakoľko Nitran stále patrí medzi absolútnu chodeckú elitu. Aktuálne sa pripravuje na majstrovstvá sveta v katarskej Dohe, kde 28. septembra zabojuje o ďalší cenný kov do zbierky. Dokonca, tak ako vždy, patrí medzi favoritov na zlato.

Zaujímavá je aj jeho príprava. Trénuje v plavárni, kde je podobná, 60 percentná vlhkosť a asi 31-stupňová teplota. Teda podobné podmienky ako na štarte pretekov. „Ešte sme to nestihli odvážiť úplne presne, ale za hodinu vypotíme približne liter,“ približuje náročné podmienky blížiacich sa pretekov vyštudovaný novinár Matej Tóth.

 

Andrej Jančovič

foto: Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022