Skvalitňujeme priestory v škôlkach
6. september 2019
Namiesto výdajne jedla majú škôlkari vlastnú kuchyňu

Namiesto výdajne jedla majú škôlkari vlastnú kuchyňu.

 

Škôlkari, ktorí nastúpili do MŠ Nedbalova, sa dočkali príjemného prekvapenia. Mesto tu počas prázdnin prerobilo priestory, kde sa jedlo iba vydávalo, na kuchyňu s jedálňou.

Nanovo sa tu urobili rozvody, zakúpili sa spotrebiče a upravili sa tu priestory tak, aby deti mali čo najväčší komfort pri stravovaní sa v tejto škôlke.

 „Bola to požiadavka rodičov, ktorým sme týmto vyšli v ústrety,“ podotkla vedúca odboru školstva na nitrianskej radnici Mária Orságová.

Denne sa tu vydá približne sto obedov. Škôlka má 83 prijatých detí, ďalších niekoľko obedov navaria pre zamestnancov.

Prerobenie výdajne na kuchyňu ocenil primátor Marek Hattas, podľa ktorého tento krok spríjemní pobyt škôlke nielen deťom, ale aj učiteľkám, ktoré už nebudú musieť čakať na dovozy obedov zo ZŠ Škultétyho. „Keď sme chceli niekam ísť s deťmi, boli sme závislí na tom, kedy nám šofér privezie stravu. Teraz sa vieme zariadiť podľa seba, keď budeme odchádzať na nejakú akciu,“ povedala Katarína Galová, riaditeľka škôlky.

Novovybudovanú kuchyňu privítala aj poslankyňa Anna Laurinec Šmehilová. „Táto škôlka si to zaslúži aj vzhľadom na peripetie, ktorými si v súvislosti s integráciou detí s diabetesom prešla,“ povedala poslankyňa. MŠ Nedbalova je pritom iba druhou škôlkou na Slovensku, ktorá integruje deti s cukrovkou.

Kuchyňa s jedálňou už majú potrebné povolenia z hygieny, čaká sa ešte na zápis do sietí škôl a školských zariadení.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022