Silný vietor aj tínedžer pod parou
11. október 2019
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni.

Silný vietor opäť trápil Nitru

Hliadky mestskej polície veternú kalamitu pozorne monitorovali a občanov upozorňovali, nakoľko prírodný živel nebezpečne ohýbal stromy. Zákaz vstupu sa preto pre verejnosť stal realitou aj v mestskom parku. Strážnici taktiež poskytli pomoc hasičom počas odstraňovania spadnutého stromu na ulici Fraňa Mojtu i v ďalších lokalitách mesta.

Starček a starenka blúdili po meste  

Hliadka prijala oznam aj o  osobách, ktoré sa stratili z dôvodu dezorientácie. Starček a starenka sa napokon, aj vďaka pomoci mestských  policajtov, našli – a skončili v bezpečí.

Cirkus s pokutou

Pokutu od policajtov dostal aj český cirkus. Dôvod? Nepovolené umiestňovanie pútačov na  verejnom priestranstve bez povolenia od radnice.  

Odhodený odpad

V Dražovciach hliadka v potoku zistila štyri odhodené plastové vrecia s odpadom. Prípad je v riešení.

Poškodzovali autá

Policajti tiež prijali oznam o výtržníkoch, ktorí na sídlisku Diely  poškodzovali vozidlá a rušili nočný pokoj. Po príchode na miesto činu policajti vinníkov nenašli. Spozorovali ich spoločne s hliadkou štátnej polície  o niekoľko ulíc ďalej. Prípad je v riešení. 

Našiel buksu

Na útvar mestskej polície  prišiel občan, ktorý našiel  peňaženku so všetkými dokladmi. O náleze sa dozvedela i majiteľka, ktorá si stratené veci prevzala.

Mladík nezvládol pitie

Policajti na Kalvárii našli ležiaceho mládenca. Sedemnásťročný mladík pod vplyvom alkoholu sa vôbec nevedel hýbať. Z dôvodu obavy o jeho zdravie ho prišli ratovať lekári, informáciu dostali aj chlapcovi rodičia.  

Pokuty pri zimnom štadióne

Strážnici počas hokejového stretnutia na zimnom štadióne zistili parkovanie vozidiel na Jesenského ulici na cyklochodníku, hoci v okolí sa našli voľné miesta. Vodiči dostali od hliadok 27 upozornení. 

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: (R)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022