Sídliskom Diely sa bude niesť spev Freddieho Mercuryho
6. august 2019
Kino pod holým nebom bude na Dieloch v sobotu 10. augusta

Kino pod holým nebom bude na Dieloch v sobotu 10. augusta.

Leto je v polčase, no večer sa už skôr stmieva. To je výborná kulisa na premietanie filmov.

Letný amfiteáter na Popradskej ulici na sídlisku Diely sa aj túto sobotu 10. augusta zmení na kino pod holým nebom. O 20. hodine sa tu začne premietanie úspešného filmu o britskej hudobnej skupiny Queen Bohemian Rhapsody.

Film si mohli diváci vybrať hlasovaním z troch možností na Facebooku. Jednoznačne vyhral úspešný snímok, ktorý krátko po svojom nasadením do kín plnil sály spokojnými divákmi. Premietanie v letnom kine zastrešilo a finančne podporilo mesto Nitra, spoluorganizátormi sú Výbor mestskej časti č. 5  Diely, Párovské Háje, Kynek a Mlynárce a občianske združenie Aktívna Nitra.

Ako uviedol predseda výboru mestskej časti Ladislav Turba, diváci budú mať k dispozícii aj občerstvenie – osviežiť sa môžu kofolou alebo pivom.

Bohemian Rhapsody je životopisný film z roku 2018. Scenár k nemu napísal Anthony McCarten. Zobrazuje dobu pätnástich rokov od založenia rockovej hudobnej skupiny Queen až po koncert na Live Aid, šesť rokov pred smrťou speváka skupiny Freddieho Mercuryho.

Hlavnú postavu vynikajúco stvárnil Rami Malek. V januári 2019 získal film cenu Zlatý glóbus v kategóriách najlepší film a najlepší mužský herecký výkon. Okrem toho bol nominovaný na piatich Oscarov, a to vrátane kategórií najlepší film a najlepší herec v hlavnej roli pre Ramiho Maleka. 

Ľudmila Synaková

ilustračné foto: FB


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022