Seniorom v Mlynárciach poďakovali za prácu
21. október 2019
V Mlynárciach majú ľudia vo vyššom veku radi spoločenské stretnutia

V Mlynárciach majú ľudia vo vyššom veku radi spoločenské stretnutia.

Ak ste uplynulú sobotu išli okolo Kultúrneho domu v Mlynárciach, mohli ste vidieť dámy a pánov v najlepšom veku ako nahodení do gala idú na slávnostné stretnutie pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

VMČ č. 5 na čele s predsedom, mestským poslancom Ladislavom Turbom a poslankyňou za túto mestskú časť Jarmilou Královou pre nich spolu s mestom Nitra pripravili spoločensko-zábavné posedenie. Na úvod sa poslanci seniorom poďakovali za všetku prácu, ktorú počas svojho aktívneho života vykonali v prospech svojho mesta, svojej mestskej časti a zaželali im pokojnú jeseň života.    

V Mlynárciach býva dobrým zvykom, že na spoločenské posedenie pripravované pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, sa pozývajú seniori, ktorí sú zároveň členmi miestneho spolku Slovenského Červeného kríža. Ide o najaktívnejšiu spoločenskú organizáciu v Mlynárciach.

Na podujatí Mlynárčania privítali  aj predsedníčku Územného spolku SČK v Nitre Máriu Hegedüšovú, ktorá sama ide príkladom – je 80-násobnou dobrovoľnou darkyňou krvi.

„Miestny spolok SČK patrí k najaktívnejším spoločenským organizáciám v tejto mestskej časti. Máme 101 členov. Stretávame sa takto trikrát do roka – na fašiangy, na Deň matiek a v októbri na mesiac úcty,“ dozvedeli sme sa od predsedníčky spolku Márie Cunevovej, ktorú ocenil primátor minulý štvrtok za jej červenokrížske aktivity na slávnostnom prijatí v Obradnej sieni mesta Nitry zápisom do Pamätnej knihy mesta Nitry. Mária Cunevová je členkou SČK štyri desiatky rokov, tak dlho je aj vo výbore, od roku 2011 zastáva funkciu predsedníčky.

„Pre členov v seniorskom veku organizujeme zdravotno-osvetové prednášky o výžive vo vyššom veku, o chorobách súvisiacich s vyšším vekom, či organizujeme zájazdy. Červenokrížci majú medzi sebou 80-ročných a 90-ročných  jubilantov, ktorým na stretnutí zablahoželali. Gratulácia patrila aj predsedníčke MS SČK Márii Cunevovovej, ktorá o mesiac oslávili životné jubileum.

Dlho do večera sa zabávali s harmonikárom  Milanom Humpolcom. Pri dobrej muzike a speve známych slovenských ľudových pesničiek, zabudli na malé či väčšie trápenia. Je potešiteľné, že v Mlynárciach majú ľudia vo vyššom veku radi spoločenské stretnutia. Našťastie, v tejto časti Nitry neplatí, že ak má človek nejaký ten rôčik navyše, bude sedieť doma a pozerať televízor.

Ľudmila Synaková   

foto: Ľudmila Synaková   

Text k foto:  Kultúrny dom v Mlynárciach sa počas sobotňajšieho spoločenského stretnutia zaplnil do posledného miestečka. Na dobrú náladu im vyhrával harmonikár Milan Humpolec.

Text k foto: Na stretnutí zablahoželala poslankyňa Jarmila Králová predsedníčke miestneho spolku SČK Márii Cunevovej k životnému jubileu. 

Text k foto: Seniorov svojim vystúpením zabávala ľudová rozprávačka Ozefa Omáčkech z Krakovian.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022