Rozhodnite o názve nového cyklomosta
12. apríl 2021
Hlasovanie prebieha na Facebooku Mesta Nitra do 19. apríla. Vybrať si môžete z troch pomenovaní

Hlasovanie prebieha na Facebooku Mesta Nitra do 19. apríla. Vybrať si môžete z troch pomenovaní.  

 

Do výzvy na pomenovanie nového cyklomosta, ktorý prepojí Wilsonovo nábrežie s Nábrežím mládeže, nám prišlo vyše 200 nápadov na názov. Ďakujeme všetkým za skvelé tipy. Sme úprimne radi, že Chuck Norris sa až tak často neobjavil.

Porota v zložení poslancov a zamestnancov mesta vybrala 3 navrhované pomenovania, o ktorých môžete teraz rozhodnúť práve vy.

KALVÁRSKY MOST

Kalvária, nenápadný vŕšok uprostred Starého mesta, odkazuje na krížovú cestu umiestnenú na ňom. Krížová cesta má 14 zastavení, bola postavená na prelome 18. – 19. storočia a pripomína ukrižovanie Ježiša Krista. Z tohto vápencového brala je krásny panoramatický výhľad na celé mesto. Sakrálne pamiatky, ako aj história tejto časti mesta, vytvárajú okolo tohto miesta jedinečnú pokojnú atmosféru.

MOST NÁDEJE

Od roku 2020 sa život každého človeka radikálne zmenil. Pandémia sa dotkla nás všetkých. Na jednej strane nás oddelila od našich blízkych, na strane druhej nás spojila ako súdržnú spoločnosť. Výstavba mosta začala v prvej vlne boja s pandémiou a končí v dobe, kedy nám svitá nádej, že ju prekonáme a život sa vráti do normálu. A práve táto nádej na ukončenie pandémie je vyjadrená v názve nového mosta. Most nádeje je znakom úcty ku všetkým, ktorí s pandémiou bojujú, či už zdravotníkom, dobrovoľníkom, vojakom atď., ako aj obetiam. 

WILSONOV MOST

Most by spájal jednu z najdlhších ulíc v meste – Wilsonovo nábrežie s Nábrežím mládeže. Táto ulica bola ešte za prvej republiky spoločne s terajšou Štefánikovou triedou nitrianskym bulvárom. Po roku 1989 sa pôvodné pomenovanie Nábrežie februárového víťazstva zmenilo na terajšie pomenovanie ulice – Wilsonovo nábrežie. Woodrow Wilson bol 28. prezident USA, ktorý vo svojom posolstve americkému kongresu na počesť ukončenia 1. svetovej vojny dbal na slobodu národov Rakúsko – Uhorska. Pomenovanie ulice v Nitre je na pamiatku tohto osvieteného postoja k slobode národov sveta.

Hlasovanie prebieha na Facebooku mesta tu: https://www.facebook.com/nitramesto/posts/5485098284864460

Fotografia s názvom, ktorá bude mať najviac lajkov vyhráva. Hlasovanie prebieha do 19. apríla. do 12:00.

 

Lenka Mareková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022