Roj včiel v Mlynárciach, had na Klokočine
10. jún 2021
Aj takéto prípady riešila mestská polícia za posledný týždeň

Aj takéto prípady riešila mestská polícia za posledný týždeň.

 

Malý chlapec sa sám pohyboval po Chrenovej

Mestská polícia preverovala podnet o nájdení chlapca, ktorý podľa ženy sám cestoval v autobuse a sám aj vystúpil na zástavke pri OC Centro. „Mestskí policajti sa pokúšali s maloletým komunikovať, ten však z nezistených dôvodov nerozprával, podľa reakcií zrejme išlo o osobu s možným posunom autistického spektra,“ povedala polícia, ktorá sa skontaktovala s kolegom na tiesňovej linke, či neevidujú nahlásenie nezvestného chlapca. Na miesto sa dostavila hladka aj s otcom, ktorý si chlapca prevzal.

Nelegálna skládka azbestu za Agrokomplexom

Polícii ju nahlásil občan. Keďže ide o nebezpečný odpad a zároveň trestný čin, hladka na miesto privolala príslušníkov policajného zboru, ktorí prípad prevzali. Mestskí policajti miesto zabezpečili a zdokumentovali.

Poškodené verejné osvetlenie po autonehode

V nočných hodinách mestská polícia zabezpečovala poškodené verejné osvetlenie na Chrenovej pri obchodnom dome Lidl, kde došlo k autonehode. Hliadke sa nepodarilo skontaktovať s firmou ElCOMP. Aby predišli možnému nebezpečenstvu, policajti svojpomocne odizolovali obnažené káble plastovým materiálom a priestor ohradili výstražnou páskou. Následne na to dostali informáciu, že lampa nepatrí spomínanej firme, preto kontaktovali vedúceho obchodného domu. 

Roj včiel na Bulharskej ulici

V kríkoch ich objavil občan, ktorý privolal políciu. Hliadka polície miesto skontrolovala, zabezpečila okolie a privolala odborníka na včely. „Ten po príchode roj včiel umiestnil do prenosnej nádoby a z verejného priestranstva odviezol. Nikto z okoloidúcich občanov nebol zranený,“ uviedla polícia.

Had na Dunajskej ulici

Ďalšie zviera nahlásil občan z Klokočiny, ktorý našiel pri vchode hada. Po príchode polície muž oznámil hliadke, že had sa odplazil pod schodisko pod vchodom. Podľa popisu išlo pravdepodobne o zákonom chránenú užovku. Ako uviedla polícia, užovka nie je pre väčšie živočíchy nebezpečná a po vyrušení sa radšej odplazí do ústrania, preto sa rozhodli, že nie je potrebné privolať herpetológa.

Túlavé psi

Prípady túlavých psov riešila mestská polícia aj na Lukovom dvore, kde sa pes pohyboval na zastávke MHD. Bol bez dozoru a nemal obojok s evidenčnou známkou. Ďalší pes, taktiež bez obojku a známky, sa potuloval v Dražovciach na ulici J. Zelenáka. V oboch prípadoch hliadky privolali zmluvných veterinárov, ktorí si psov prevzali.

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022