Rannú cestu na bicykli spríjemnia raňajky
8. september 2021
Pripravia ich zamestnanci mesta a dobrovoľníci z Rozbicyklujme Nitru v rámci Európskeho týždňa mobility

Pripravia ich zamestnanci mesta a dobrovoľníci z Rozbicyklujme Nitru v rámci Európskeho týždňa mobility.

 

Vo štvrtok 16. septembra od 7:00 do 9:30 si budú môcť cyklisti pri rannom presune do práce urobiť krátku prestávku a osviežiť sa. Raňajky ich budú čakať na troch frekventovaných stanovištiach: Univerzitný most, obchodný dom Prior a Chrenovský most.

Zamestnanci radnice a dobrovoľníci z občianskeho združenia Rozbicyklujme Nitru budú poskytovať občerstvenie pre všetkých ľudí, ktorí využívajú bicykel na presun po meste. Touto aktivitou chcú upriamiť pozornosť verejnosti na možnosť využívania bicykla ako alternatívnej formy dopravy a tiež poukázať na fakt, že bicykel ako dopravný prostriedok poskytuje množstvo výhod – prispieva k zlepšeniu životného prostredia a dopravnej situácie v meste.

 

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra. Témou výročného dvadsiateho ročníka je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber témy reaguje na ťažkosti, ktorým Európa a celý svet čelili počas pandémie a zamýšľa sa nad príležitosťami na zmeny. Tohtoročný Európsky týždeň mobility oslavuje nezlomnosť miest a ich úspechy a zároveň sa snaží udržať tento potenciál.

 

Lenka Mareková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022