Radnica zateplila ZUŠ Jozefa Rosinského
30. júl 2020
Investičná akcia stála viac ako 214-tisíc eur

Investičná akcia stála viac ako 214-tisíc eur.

 

Žiaci a pedagógovia tejto vzdelávacej ustanovizne, v ktorej  predtým sídlila Základná škola Vajanského, sa tak po rekonštrukcii môžu tešiť na zvýšený komfort.

A veru, zlepšené podmienky si zaslúžia. Počas svojho pôsobenia totiž ZUŠ J. Rosinského vychovala desiatky šikovných mladých  umelcov, či už v hudobnom, literárno–dramatickom, tanečnom alebo výtvarnom odbore. A aj teraz školu navštevujú žiaci, ktorí robia radosť nielen sebe, ale aj svojim rodičom, učiteľom a mestu. Jasným dôkazom  sú  pódiové umiestnenia na mnohých celoslovenských, či zahraničných súťažiach.   

Čo sa týka samotnej investície, práce skrášlili nielen výzor budovy, ale zlepšili aj jej funkčnosť. „Zrealizovalo sa zateplenie obvodového plášťa budovy pavilónu B kontaktným zatepľovacím systémom. Základná umelecká škola má tiež nové dažďové zvody z pozinkovaného plechu – a v rámci týchto prác tiež bolo spravené dôležité oplechovanie parapetov z hliníkového plechu,“ konštatovalo investičné oddelenie nitrianskeho mestského úradu.  

Po rekonštrukcii vnútorných priestorov, ktoré boli spravené pred viac ako desiatimi rokmi – v roku 2009, sa tak základná umelecká škola aj zateplila.

A keďže budova bývalej základnej školy patrí rozlohou medzi najväčšie nitrianske vzdelávacie ustanovizne, touto investíciou sa tak na energiách ušetria aj finančné prostriedky, ktoré sa môžu použiť v iných rozvojových oblastiach.            

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022