Radnica rieši októbrové občianske podnety
4. november 2019
Môžete ich zasielať aj vy, na stránku - www.odkazprestarostu.sk

Môžete ich zasielať aj vy, na stránku – www.odkazprestarostu.sk.

 

Čo sa týka druhého jesenného mesiaca, mesto pracuje až na 70 podnetoch k vylepšeniam vo všetkých mestských častiach. Rozmanité občianske impulzy sa týkali sa drobností, napríklad vyčistenia viacerých znečistených chodníkov, poškodeného mobiliáru, výtlkov na cestách, či chýbajúceho semaforu a nefunkčného verejného osvetlenia.

Občianske iniciatívy pomohli vyčistiť chodník v Dražovciach, či lokalitu Na Vŕšku. Odstránené sú aj nepotrebné stĺpiky na Popradskej a Kúpeľnej ulici – i stromy – ktoré mohli hroziť nebezpečenstvom pre verejnosť, konkrétne na Staromlynskej a Misionárskej ulici.  

Samozrejme, v riešení sú aj ďalšie vylepšenia, ktoré sa nedali zrealizovať ihneď. Sú to chýbajúce priechody pre chodcov na Cintorínskej, Dlhej a Slamkovej ulici, poškodená dlažba na Telgrátskej ulici, nefunkčné hracie prvky na detskom ihrisku na Novomeského ulici, či nevyznačené parkovacie miesta na Damborského ulici.    

„Zároveň radnica pri niektorých nevyriešených požiadavkách prosí občanov o trpezlivosť, pretože nie všetky investičné akcie sa dajú zrealizovať okamžite,“ dodal hovorca Nitry a vedúci odboru komunikácie a propagácie Tomáš Holúbek. 

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022