Radnica darovala 3 500 eur útulku pre zvieratá
30. december 2021
Pridala sa k výzve občianskeho združenia Zvierací ombudsman a vymenila silvestrovský ohňostroj za pomoc

Pridala sa k výzve občianskeho združenia Zvierací ombudsman a vymenila silvestrovský ohňostroj za pomoc.

 

Primátor mesta Nitra Marek Hattas podpísal zmluvu na finančný príspevok pre občianske združenie Regionálne centrum Slobody zvierat Nitra, ktoré v meste prevádzkuje útulok pre zvieratá od roku 1997. Útulok funguje najmä na dobrovoľníckej báze.

„Úprimne ďakujeme za cennú pomoc v týchto ťažkých časoch. Finančné prostriedky získané od mesta Nitra použijeme na nákup potrebného krmiva pre zvieratá v útulku a financovanie kastrácií voľne žijúcich mačiek vo vytipovaných lokalitách mesta. Ďakujeme za príjemné stretnutie a snahu pomôcť zvieratám, ktoré si samé pomôcť nedokážu,“ povedala štatutárna zástupkyňa občianskeho združenia Georgia Kubíčková. 

Mesto Nitra vynecháva ohňostroj pravidelne od roku 2019. V tomto roku na rovnaký krok vyzvala svojich členov Únia miest Slovenska (ÚMS), ktorej členom je aj Nitra. Hlavným dôvodom ústupu od delobuchov a ohňostrojov je ochrana zdravia a životného prostredia.

„Kvitujem rozhodnutie Únie miest Slovenska pripojiť sa k výzve občianskeho združenia Zvierací ombudsman, aby mestá a obce namiesto sviatočných ohňostrojov investovali do zmysluplnejších aktivít. Táto výzva ide ruka v ruke s filozofiou mesta Nitra. Na sviatky bez petárd sme obyvateľov nášho mesta prvýkrát vyzvali v roku 2019,“ povedal primátor Marek Hattas.

 

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022