Prípravy na najväčšie hokejbalové MSJ v histórii finišujú
4. jún 2018
Rozpis Majstrovstiev sveta juniorov v hokejbale je známy. Od 25. júna do 1. júla si sily zmeria viac ako 500 účastníkov z 24 tímov

Rozpis Majstrovstiev sveta juniorov v hokejbale je známy. Od 25. júna do 1. júla si sily zmeria viac ako 500 účastníkov z 24 tímov v celkovo piatich mládežníckych kategóriách.

Rekonštrukcia nitrianskej hokejovej arény sa pomaly chýli ku koncu. Organizátori MJS v hokejbale spolu s mestom Nitra robia všetko pre to, aby bolo všetko pripravené načas. Šéf organizačného výboru Juraj Bubák približuje aktuálnu situáciu: „Momentálne sa prerába bočný štít na hlavnom štadióne a nad vedľajšou plochou vymieňajú osvetlenie. V polovici júna položíme na hlavnú plochu špeciálny povrch značky Stilmat, ktorý už pre nás vyrobili.“

Svetový šampionát v hokejbale juniorov priláka v júni do Nitry aj zástupcov z krajiny súčasných majstrov sveta v hokeji. Švédi sa predstavia v kategórii do 18 rokov v rámci tímu Európa, doplnia ich tam hráči ďalších krajín. Okrem tejto privíta mesto Nitra mladé hokejbalové talenty v ďalších štyroch kategóriách, vrátane dievčenskej do 20 rokov. So zámorskými tímami pricestuje aj množstvo rodičov, tak sa môžeme tešiť na výbornú atmosféru.

Reprezentanti mieria do Nitry z vyše 10 krajín celého sveta. Na MSJ pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) pricestujú tradične silné výbery Kanady, USA, Česka a samozrejme Slovenska, v kategórii do 14 rokov sa premiérovo predstavia Rusi, v tímoch Európy sa okrem spomínaných Švédov ukážu hráči z Rakúska, Francúzska, Maďarska, Slovenska a Česka.

Okrem hokejbalu sa v Nitre bude počas posledného júnového týždňa konať Nitrianske kultúrne leto, Medzinárodný festival sakrálnej hudby, Pribinove a Cyrilo-metodské slávnosti, a ďalšie akcie, ktoré Nitru predstavia návštevníkom zo zahraničia v tom najlepšom svetle.

Rozpis zápasov  Ikona súboru pdf (172.5 KB)

 

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022