Prípady nerešpektovania nariadení sa opakujú
31. marec 2021
Pozrite si zaujímavé prípady z činnosti mestskej polície v poslednom období

Pozrite si zaujímavé prípady z činnosti mestskej polície v poslednom období.

 

Bál sa, že jeho partnerka sa pokúsi o samovraždu

Vo večerných hodinách zavolal na linku polície občan, ktorý uviedol, že sa so svojou partnerkou údajne veľmi pohádal a má dôvodnú obavu, aby si nesiahla na život. Mestskí policajti sa s oznamovateľovou partnerkou skontaktovali, nadviazali rozhovor a pomohli jej odventilovať nazhromaždené negatívne emócie. Po pohovore mohli skonštatovať, že  žena nemá samovražedné sklony. Opakovane konštatovala, že síce je smutná z hádky, ale rozhodne si nemieni siahnuť na život alebo sa sebapoškodzovať. Tvrdila, že  situáciu dokáže vnútorne spracovať a odmietla ponúknutú pomoc odborníka. Nakoniec pani poďakovala mestským policajtom za rozhovor a ubezpečila ich, že bude v poriadku.

Zabudnuté kľúče alebo vstup na cudzí pozemok?

V skorých ranných hodinách počas hliadkovania príslušníci mestskej polície na ulici Fraňa Mojtu spozorovali dve osoby, ktoré sa pokúšali preliezť oplotenie nehnuteľnosti. Mestskí policajti sa dvadsaťpäťročnej ženy a štyridsaťosemročného muža spýtali na ich podozrivé konanie. Po krátkom objasňovaní zistili, že dvojica si zabudla kľúče od vonkajšej brány a tak sa pokúsili oplotenie prekonať. Keďže boli pod vplyvom alkoholu, nepodarilo sa im však prekážku zdolať. Pred nehnuteľnosť zvnútra domu nakoniec vyšla tretia osoba, ktorá dvojicu poznala a mestským policajtom uviedla, že obaja bývajú na uvedenej adrese. Tým sa podozrenie na možnú trestnú činnosť muža a ženy rozplynulo a dvojicu hliadka prepustila domov.

Ignorovali povinnosť nosiť rúška

Mestskí policajti si počas hliadkovej činnosti všimli na Štúrovej ulici dve mladé ženy bez nasadeného ochranného rúška. Dámy pokračovali ďalej až k budove úradu práce, kde ich polícia konfrontovala.  Mestskí policajti ženy informovali, že sa dopúšťajú priestupku a tiež ich vyzvali, aby predložili preukaz totožnosti a certifikát o negatívnom teste na Covid-19, prípadne platnú výnimku, ktorá im umožňuje neplniť túto povinnosť. Ani jedna z osôb certifikát či výnimku nemala. Išlo o 22-ročné ženy, prechodne bytom v Nitre. Jedna z nich po výzve predložila doklad totožnosti. Druhá uviedla, že nemá u seba doklad totožnosti a nemá čas sa s hliadkou baviť, pretože sa ponáhľa na stretnutie. Žena sa pokúsila z miesta odísť, vtedy ju policajti vyzvali aby sa presunula s nimi na mestskú políciu za účelom zistenia totožnosti. Žena začala klásť aktívny odpor. Bola upozornená na možnosť použitia donucovacích prostriedkov, k čomu aj nakoniec prišlo. Po predvedení na útvar mestskej polície a zistení totožnosti žena z Trávnice odmietla priestupok doriešiť v blokovom konaní. Príslušníci polície vec preto postúpili na vecne príslušný správny orgán. Jej priateľka si celý zákrok nahrávala na svoj mobilný telefón. Následne sa začala z miesta vzďaľovať, napriek tomu, že ju mestskí policajti opakovane upozornili, že jej občiansky preukaz majú stále u seba. Žena reagovala s tým, že teraz nemá čas a počas zákroku z miesta odišla. Jej priestupok bol preto tiež postúpený na objasnenie, občiansky preukaz bol odovzdaný na obvodnom oddelení PZ SR. Z celej udalosti bola zhotovená aj záloha kamerového systému. Obom ženám za ich konanie hrozí pokuta až do výšky 1 659 eur.

Psík musel byť majiteľke odobratý

Mestskí policajti reagovali na žiadosť dispečingu tiesňovej linky 112 o odobratie psa na Vikárskej ulici, ktorý sa nachádza pri ležiacej osobe pripravenej na prevoz do nemocnice a jej pravdepodobnú hospitalizáciu. Išlo o obyvateľku Domu opatrovateľskej služby na ul. Janka Kráľa, kde sa nepodarilo nikoho na prevzatie psa nakontaktovať. Mestskí policajti na miesto privolali zmluvného veterinára, ktorý psa prevzal do dočasnej starostlivosti.

 

spracoval: (RO)

ilustračné foto: (IT)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022