Predstavitelia čínskeho mesta Čchan-Čou navštívili Nitru
23. august 2018
Primátor Nitry Jozef Dvonč prijal na Mestskom úrade v Nitre delegáciu z čínskeho mesta Čchan-Čou

Primátor Nitry Jozef Dvonč prijal na Mestskom úrade v Nitre delegáciu z čínskeho mesta Čchan-Čou. Zástupcovia tohto 7,5-miliónového mesta sa zaujímali o možnosti podnikania v Nitre a rovnako i oni prišli s ponukou pre podnikateľov z Nitry na etablovanie sa v ich krajine. 

Nitriansky primátor Jozef Dvonč hosťom predstavil fungovanie mestskej samosprávy, zmenil sa o postupnom zavádzaní konceptu moderného mesta Smart City, kde prioritou mesta je, aby moderné technológie umožnili občanom uľahčenia života. „To by mohol byť základ našej spolupráce,“ zdôraznil primátor Jozef Dvonč. „Nitra má problémy s prehustenou dopravou, aj preto uvažujeme o type dopravy vo vzduchu – existujú rôzne závesné koľajové systémy, ktoré by toto umožňovali. Budúcnosť realizácie vidím v spolupráci mesta so súkromným investorom, “ informoval primátor Dvonč.

Predstavitelia mesta Čchan-Čou primátora Dvonča informovali, že v októbri tohto roku by do nášho mesta chcel pricestovať primátor ich mesta Čchan-Čou, ktorý by rád nadviazal s Nitrou intenzívnu spoluprácu. Na záver návštevy si obe strany vymenili darčeky. (SY)

 

Foto: Na záver návštevy si obe strany vymenili darčeky.

Foto: Primátor Nitry Jozef Dvonč rokoval so zástupcami Čchan-Čou o budúcej možnej spolupráci.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022