Pozývame vás na nitrianske fašiangy
20. január 2017
Fašiangový jarmok a bohatý kultúrny program budú aj tohto roku súčasťou Nitrianskych fašiangov, ktoré sa uskutočnia na Svätoplukovom námestí v sobotu 25. februára

Fašiangový jarmok a bohatý kultúrny program budú aj tohto roku súčasťou Nitrianskych fašiangov, ktoré sa uskutočnia na  Svätoplukovom námestí v sobotu 25. februára. Už od 10. h sa začne Fašiangový jarmok. Svoje výrobky tu budú prezentovať a predávať ľudovo-umeleckí remeselníci z celého Slovenska.

 

Zábava s Lojzom a Vrbovskými víťazmi

 

Návštevníci  budú môcť ochutnať zabíjačkové špeciality a tradičné fašiangové dobroty. O navodenie výbornej atmosféry sa postarajú skupiny LOJZO a Vrbovskí víťazi, ktorí sú typickí netradičnými hudobnými nástrojmi. Organizátori vyzývajú ľudí, aby si priniesli na námestie hrebene, pokrývky na hrnce a iné zvláštne hudobné nástroje s pomocou ktorých zahrajú dobre známu pieseň Pec nám spadla.  

 

Gazdovský dvor Detskej farmy Humanita

 

Súčasťou jarmoku bude gazdovský dvor Detskej farmy Humanita s domácimi zvieratkami. Záujemcovia sa môžu zadarmo povoziť po pešej zóne na bričke ťahanej koníkom. Okrem toho môžu ľudia získať počas podujatia hodnotné vecné ceny od Raiffeisen banky. Je možné, že fašiangovú zabíjačku spestrí svojou účasťou aj amatérsky kuchár Vilo Habo, známy z Jojkárskej kulinárskej súťaže Moja mama varí lepšie ako tvoja.

 

Fašiangový sprievod

 

Veselý fašiangový sprievod vykročí na pešiu zónu o 16. hodine. Organizátori vyzývajú: „Zamaskujte sa aj vy a pridajte sa k chodúliarom, folklórnym skupinám, bubeníkom a najrôznejším maškarám vo veľkom nitrianskom fašiangovom sprievode!“ Fašiangové popoludnie vyvrcholí pochovávaním basy a ukážkami slovenských fašiangových zvykov.

 

Sprievodné fašiangové podujatia sa uskutočnia aj v mestských častiach. Na fašiangový karneval v CVČ sa môžu deti tešiť v nedeľu 12. februára.  

 

Fašiangové potulky uličkami Dolného a Horného mesta

 

Súčasťou fašiangov budú oslavy Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu. Mesto Nitra pri tejto príležitosti pripravilo pre všetkých Nitranov aj návštevníkov nášho krásneho mesta bezplatnú prehliadku s výkladom odborného sprievodcu. Na fašiangové potulky uličkami  Dolného a Horného mesta sa pôjde v sobotu 25. februára o 13.00 h spred NISYS-u. Záujemcovia sa na prehliadku musia vopred prihlásiť v NISYS-e na tel. č. 037/ 7410 906, 16 186 alebo na info@nitra.sk. (SY)

 

Prihláška na fašiangy 2017  Ikona súboru pdf (464.7 KB) (Môžete zasielať poštou, alebo na emailové adresy: homola@msunitra.sk, chlebcovah@msunitra.sk)

 

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022