Poslancov zaujala vysoká kvalita verejných priestorov v Zielónej Góre
16. október 2019
Vínny festival 2019 a XXIV. Fórum partnerských miest. Na týchto podujatiach čerpali inšpirácie zástupcovia nitrianskej samosprávy

Vínny festival 2019 a XXIV. Fórum partnerských miest. Na týchto podujatiach čerpali inšpirácie zástupcovia nitrianskej samosprávy.

 

Poľské mesto Zielóna Góra patrí medzi naše významné partnerské mestá. Vďaka bohatému spektru spolupráce a výmeny skúseností získavajú delegácie na každej zo svojich návštev nové poznatky a skúsenosti. S takýmito očakávaniami cestovali do Poľska mestskí poslanci Erik Král, Peter Mezei a Jarmila Králová na návštevu partnerského mesta Zielóna Góra.

„Mimoriadne prínosná bola pre nás konferencia zaoberajúca sa revitalizáciou historických budov, na ktorej sme si spolu s jednotlivými partnerskými mestami Zielónej Góry vymenili skúsenosti,“ uviedli poslanci reprezentujúci mesto Nitru.

Na tejto konferencii  mala nitrianska delegácia možnosť stretnúť sa so zástupcami ďalších partnerských miest a medzinárodných partnerov Zielónej Góry ako sú Troyes z Francúzska, Cottbus z Nemecka, Soltau z Nemecka, Zittau z Nemecka, Verden z Nemecko, Bistrita z Rumunska, Iwano-Frankiwsk z Ukrajiny, Glebokoje z Bieloruska, Wuxi z Číny, či Telavi z Gruzínska.

Druhý deň pobytu oficiálnej delegácie nášho mesta patril vínnemu festivalu. Toto významné mestské podujatie  sa začalo úžasným sprievodom centrom mesta, na ktorom prezentovali výrobcov a predajcov zlatistého moku – vína a jemu podobných produktov. Okrem toho poslanci navštívili park, archív Old Kisielin, prehliadli si ruiny a palác Zatonie.

„Mesto Zielóna Góra disponuje vysokou kvalitou verejných priestranstiev a ako sme sa dozvedeli, dokáže veľmi úspešne čerpať eurofondy,“ konštatovali mestskí poslanci. A to je jeden z hlavných argumentov, prečo mesto Nitra plánuje rozšíriť partnerskú spoluprácu o rôzne podobné témy.

 

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022