Polícia bola súčasťou celoplošného testovania
10. november 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Nelegálny protest prívržencov strany ĽSNS

Z piatka na sobotu policajti zaznamenali na kamerovom systéme skupinu osôb. Zhromažďovali sa na Štefánikovej triede pri Pamätníku víťazstva, na ktorý umiestnili zapálené kahance a slovenské vlajky. Polícia zistila, že sa jedná o prívržencov strany ĽSNS, ktorí takto protestovali proti údajnému útlaku na Slovensku.

Mestská polícia pomáhala pri celoplošnom testovaní v Nitre

Policajti pomáhali s prípravami víkendového testovania na COVID-19 už od piatka. Ozbrojeným silám SR boli nápomocní pri nočnej kontrole rozložených stanov na odbernom mieste ZŠ Benkova.  

Počas víkendu kontrolovali dodržiavanie verejného poriadku a aktuálnych nariadení na jednotlivých odberných miestach. Tiež organizovali členov Miestnej občianskej poriadkovej služby v Nitre (MOPS), ktorí pomáhali na odbernom mieste na Orechovom dvore. Oslovovaním jednotlivých rodín motivovali komunitu, aby sa zúčastnila testovania.   

„Na odberných stanoviskách, kde prebiehalo plošné testovanie na Covid-19, mestskí policajti ani členovia MOPS počas hliadkovania nezaznamenali narušenie verejného poriadku a ani inú neobvyklú udalosť súvisiacu s uvedenou akciou,“ uviedla mestská polícia.

Hliadky mestskej polície počas celého testovacieho víkendu monitorovali aktuálny stav obsadenosti na jednotlivých odberných miestach, ktorý hlásili zamestnancom mestského úradu. Vďaka týmto informáciám bola pravidelne aktualizovaná online tabuľka s čakacou dobou. Občania si tak vedeli overiť vyťaženosť odberného miesta, v ktorom sa chceli dať otestovať. 

 

Lenka Mareková
foto: Miloš Štefanka  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022