Policajti zachraňovali mláďa sovy
29. jún 2021
Aj takéto prípady riešila mestská polícia za posledný týždeň

Aj takéto prípady riešila mestská polícia za posledný týždeň.

 

Neznámi páchatelia vyhodili do kríkov staré autobatérie

Nahlásila ich obyvateľka z Wilsonovho nábrežia, ktorá neznámych mladých mužov odfotila. Skupina mladistvých bola z komunity, ktorá je polícii známa svojou častou neprispôsobilosťou. Hliadka spísala s oznamovateľkou zápisnicu a v prípade polícia vykonáva ďalšie objasňovanie.

Žena si zabudla na zastávke kabelku

V nočných hodinách hliadka preverovala oznam mladej ženy, ktorá si na zastávke MHD pri obchodnom centre Centro zabudla kabelku aj s peňaženkou. „Podľa jej slov sa to stalo pri nastupovaní do autobusu na linke Nitra – Jelenec,“ uviedla polícia, ktorá v priestoroch žiadnu kabelku nenašla. Hliadka preto preverila okolie. „Zabudnutú kabelku našli na neďalekej lavičke pri obchodnom dome Progres aj s peňaženkou, kde bola aj finančná hotovosť takmer sto eur,“ dodala polícia. Majiteľku o náleze informovali a zabudnutú kabelku si na druhý deň prevzala na polícii.

Polícia zachraňovala mláďa sovy

Hliadka preverovala podnet o mláďati sovy, ktoré sa nachádzalo na ceste. Sovíča myšiarky ušatej sa schovávalo v tieni pod zaparkovaným autom. „Príslušníci mláďa opatrne spod auta vytiahli a umiestnili ho na blízky strom na vyvýšené miesto, kde bude vo väčšom bezpečí,“ uviedla polícia.

Mladá žena si chcela ublížiť, skončila na psychiatrii

Polícia vo večerných hodinách preverovala na Svätoplukovom námestí oznam zamestnanca divadla o skupinke mladých ľudí, z ktorých niekto o nakladaciu rampu divadla rozbil sklenenú fľašu. Na mieste sa nachádzala skupinka desiatich mladých ľudí, medzi ktorými bola aj osemnásťročná žena z Nitry. Ku skutku sa priznala. Polícii bolo jasné, že je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky.

Podľa slov prítomných žena za veľmi krátky čas rýchlo vypila sama takmer jeden liter vodky. Počas pohovoru s políciou nečakane dostala afektívny záchvat a začala opakovane hlasno kričať: ,,Paula zabijem Ťa!“. Následne sa prudko rozbehla k múru divadla a začala si do neho udierať hlavu. Príslušníkom sa mladú ženu podarilo od múra dostať preč, ale nepodarilo sa im ju upokojiť, preto privolali záchranku. Na miesto sa medzitým dostavil aj jej bývalý priateľ, ale ani jemu sa ženu nepodarilo upokojiť.

Posádka sanitky nedokázala na mieste ženu vyšetriť a keďže jej afektívne správanie pokračovalo, jeden z policajtov poskytol asistenciu pri prevoze. Mladú ženu hospitalizovali na psychiatrickej klinike.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022