Policajti odchytávali hada
4. november 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Sedemdesiatpäťročný muž spadol a volal o pomoc

Ležal na zemi a mal rozbitú hlavu. Okoloidúci privolal políciu, ktorá vylúčila cudzie zavinenie. Muž sa polícii priznal, že nešťastne spadol a zranil sa. Hliadka privolala na miesto sanitku, ktorá muža prevzala do svojej starostlivosti.

Rodina sa pohybovala po cintoríne bez rúšok

Počas kontroly dodržiavania protipandemických nariadení policajti upozornili muža, ženu a maloleté dieťa, aby si prekryli horné dýchacie cesty. Muž toto upozornenie odignoroval a mávol rukou. Argumentoval, že mal negatívny test na Covid-19. Hliadka mu opakovane vysvetlila, že absolvovanie testu ho neoslobodzuje od tejto povinnosti a stále platí vyhlásenie o núdzovom stave. Muž nespolupracoval, odmietol predložiť doklad totožnosti a snažil sa ujsť. Policajti ho predviedli na stanicu.

„Muž bol v neustálom odpore a afekte, dlhšiu dobu uvádzal nepravdivé údaje o svojej totožnosti a až po telefonáte jeho manželky a následnom potvrdení jeho údajov hliadka zistila, že ide o tridsaťšesťročného muža z Hnúšte,“ popísala situáciu polícia. Muž svoje konanie ospravedlňoval tým, že prišiel zo Švajčiarska a o povinnosti nosiť rúško nevedel. Odmietol podpísať policajný záznam, preto bol jeho priestupok postúpený na príslušný správny orgán.

Policajti odchytávali hada  

Oznamovateľka ho našla na svojom pozemku na Rekreačnej ulici. Privolala mestskú políciu, ktorá v spolupráci s herpetológom hada vypustila v lese.

Neplnoletý chlapec hlasno vykrikoval vulgarizmy

Svojim správaním obťažoval okoloidúcich ľudí na Piaristickej ulici. Štrnásťročný chlapec nevedel preukázať svoju totožnosť, preto ho policajti predviedli na stanicu, kam bol privolaný jeho zákonný zástupca. „Vzhľadom k nízkemu veku priestupcu bol priestupok bez uloženia sankcie odložený a na útvar mestskí policajti telefonicky privolali jeho starú mamu, aby si ho prevzala do svojej starostlivosti,“ dodala mestská polícia.

 

Lenka Mareková

foto: Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022