Podpora troch zaujímavých projektov
26. august 2019
O výsledkoch rozhodli zákazníci nitrianskeho hypermarketu

O výsledkoch rozhodli zákazníci nitrianskeho hypermarketu.

 

Poznáme tri víťazné projekty grantového programu Tesca – „Vy rozhodujete, my pomáhame.“ Víťazný projekt berie 1300 eur, druhý získal 600 eur, tretie miesto dostane podporu 300 eur.

Symbolický šek autorom zákaznícky najúspešnejšieho projektu odovzdal primátor Nitry Marek Hattas. Víťazi z Včielkova plánujú finančnú podporu investovať do analýzy života včiel a ďalšieho vybavenia, s tým aby každý mohol sledovať život včiel aj online. Autori projektu zároveň plánujú zorganizovať medové raňajky, na ktorých vysvetlia dôležitosť včiel pre spoločnosť.  

Výsadba zelene i celkovej revitalizácie okolia Strednej priemyselnej školy stavebnej berie druhé miesto. Projekt je o to adresnejší, že všetky práce zrealizujú študenti spomínanej vzdelávacej ustanovizne.

Na filmové večery sa môžu tešiť občania Klokočiny, nakoľko Občianske združeniu ŠOK skončilo v zákazníckom hlasovaní na treťom mieste.

Aj malá pomoc môže mať veľký význam. Táto hodnota je hnacím motorom a stojí za množstvom aktivít, ktoré ako Tesco robíme pre naše okolie, ľudí a komunity,“ uviedol formátový manažér pre Tesco hypermarkety Martin Bulla.

Vyhrať však ešte môžu aj ďalšie projekty. „Organizácie sa nemusia báť, od októbra majú možnosť zapojiť sa a uchádzať sa o tento grant. Treba sa o tento grant uchádzať a vytvoriť projekt. Organizácie tak majú možnosť robiť aj zákaznícku osvetu, pretože sú to zákazníci, ktorí o víťazovi rozhodujú,“ dodala hovorkyňa Tesca Alexandra Sabolová.

 

Text: Andrej Jančovič

FOTO: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022