Podoby slobody na festivale Divadelná Nitra
27. september 2019
Okrem zahraničných a slovenských inscenácií aj bohatý sprievodný program

Okrem zahraničných a slovenských inscenácií aj bohatý sprievodný program.

 

V poradí 28. ročník divadelného festivalu ponúkne od dnes do 2. októbra takmer 60 podujatí určených pre dospelé i detské publikum. Nadviaže v nich na ústrednú tému festivalu, ktorou sú podoby slobody.

V slovenskej časti festivalu sa predstaví Bratislavské bábkové divadlo, Divadlo Aréna Bratislava, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Činohra Slovenského národného divadla, zoskupenie Med a prach a Prešovské národné divadlo. V zahraničnom programe diváci uvidia produkcie z Ruska, Nemecka, Poľska, ale aj z Českej republiky a Maďarska.

V diskusiách, workshopoch, happeningoch, koncertoch, detskom programe a na ďalších akciách budú okrem toho rezonovať témy ochrany prírody, dôležitosť slobody slova, naliehavosť tolerancie a ochoty pomôcť.

„Naše úvahy sa budú týkať slobody občianskej, umeleckej, politickej, slobody zvierat i slobody prírody,“ informovala riaditeľka festivalu Darina Kárová.

Centrom sprievodného programu je Svätoplukovo námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre a Festivalový stan. Sprievodný program v piatok 27. septembra odštartujú divadelné predstavenia pre deti a akcie zo sekcie Festival deťom.

Dnes večer, počas prvého dňa festivalu sa odohrá otvárací koncert v podaní Agi Hlavenkovej & band, ktorý bude spojený s odhalením Steny slobody. Na tú budú môcť okoloidúci napísať alebo nakresliť svoju vlastnú predstavu slobody.

V rámci sprievodného programu sa ľudia môžu tešiť na viacero filmových projekcií a koncertov. Okrem spomínaného otváracieho koncertu čakajú návštevníkov koncerty Kiero Grande, Basostroja a Mariána Slávku a DJ set od Galaxia soul. Okrem toho sa každý deň okrem hlavného programu odohrajú viaceré divadelné predstavenia.

 

Ľudmila Synaková

Foto: archív


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022