Podnapitá mládež na Šibeničnom vrchu aj rozbité okno
6. apríl 2021
Prečítajte si vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Hliadka mestskej polície našla na Schurmannovej ulici zaparkované vozidlo s rozbitým oknom na strane vodiča.  Zistili, že auto má nového majiteľa. Ten uviedol, že si okno rozbil sám, lebo sa nevedel inak dostať do svojho vozidla. Majiteľ sľúbil, že čo najskôr zjedná nápravu a zabezpečí vozidlo pred odcudzením.

            Obyvateľka Ivanky pri Nitre našla pri mestskej hale na Golianovej ulici občiansky preukaz. Mestskí policajti od nej preukaz totožnosti prevzali a odovzdali ho na príslušné oddelenie policajného zboru.

            Štyridsaťosemročný muž zo Svätoplukova ležal na chodníku na Štefánikovej triede,  sťažoval sa na zdravotné problémy, nevládal sa postaviť a chodiť. Hliadka mestskej polície privolala rýchlu zdravotnú pomoc, hospitalizácia muža nebola nutná.

            Mestskí policajti preverili telefonickú sťažnosť občana ohľadom hlučného a vulgárneho správania skupinky osôb pri obchodnom centre Sandokan na Jurkovičovej ulici. Na mieste našli policajti štyroch mužov, ktorých upokojili a stíšili a vyzvali ich, aby po sebe upratali znečistené okolie. Muži policajtov poslúchli.  

            Pozorný sused na Lúčnej ulici nahlásil mestskej polícii výtržnosť. Neznámy muž rozbil fľašou okno bytu na prvom poschodí. Podľa poskytnutého popisu podozrivého muža našli, páchateľ sa priznal, dôvod svojho činu nevedel vysvetliť.   Konanie dvadsaťročného Nitrana nebolo poprvýkrát, podobného skutku sa dopustil už v minulosti. Pokutu zaplatil mladík na mieste, spôsobenú škodu si bude majiteľka vymáhať v správnom konaní.

            Mestskí policajti opäť pomáhali v Dome opatrovateľskej služby na ulici J. Kráľa. Starenka spadla vo svojom uzamknutom byte a nevedela vstať. Mestskí policajti seniorku i jej zdravotný stav poznali, pretože rovnakú situáciu už v minulosti riešili viackrát.  Využili požiarny rebrík a cez balkón sa dostali do bytu a pomohli starenke.   

            Občiansky preukaz našla hliadka mestskej polície aj na Cintorínskej ulici, nájdený preukaz totožnosti majiteľovi osobne odovzdali.

            Na Šibeničnom vrchu bolo opäť rušno. Jedenásť mladíkov požívalo alkoholické nápoje, vykrikovalo, znečisťovalo okolie a niektorí nemali na sebe ochranné rúško. Po príchode policajtov sa niektorí výtržníci snažili utiecť, počas úteku sa jeden z nich zranil. Opuchnutý členok bol dôvodom privolania záchranky, policajti pomohli záchranárom naložiť zraneného do sanitky. Ostatní členovia partie po sebe upratali odpadky, niektorí dostali blokovú pokutu, iní len napomenutie.

            Počas hliadkovania našli mestskí policajti ležať na zemi mladého muža. Mladík spadol z elektrickej kolobežky, bol psychicky otrasený z pádu, vážne zranenie okrem odrenín neutrpel.   

            Deti z neprispôsobivej komunity vyzváňali obyvateľom domov na Žilinskej ulici. Vyslaná hliadka našla na tejto ulici ženu so štyrmi deťmi. Žena pravdepodobne prehľadávala smetné nádoby a deti si krátili čas vyzváňaním. Policajti dohovorili matke aj deťom a rodina  odišla domov. 

            Podnapitý muž si na Nábreží mládeže pomýlil vchod a násilne sa dobíjal do cudzieho obytného domu. Muža policajti upokojili a odprevadili do vedľajšej ulice, kde mal trvalý pobyt.

 

Spracovala: Timea Galová

Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022