Počet nakazených stúpol. Opäť sa sprísňujú opatrenia
14. september 2020
Nitra aj Nitriansky okres sa od 12. septembra nachádzajú v červenej zóne. Začali platiť sprísnené opatrenia

Nitra aj Nitriansky okres sa od 12. septembra nachádzajú v červenej zóne. Začali platiť sprísnené opatrenia.

Aktuálne počty infikovaných novým koronavírusom posunuli od 12. septembra mesto Nitra, ako aj celý okres do červenej zóny. Úrad verejného zdravotníctva SR vydal opatrenia pri ohrození verejného zdravia, ktoré presne špecifikoval Regionálny úrad verejného zdravia so sídlom v Nitre.

Od 12. do 30. septembra sa zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy v exteriéroch v jednom čase v počte nad 500 osôb alebo v interiéroch v jednom čase nad 250 osôb. Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci sa na začiatku podujatia preukážu negatívnym koronatestom nie starším ako 12 hodín.

Všetkým fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám v Nitre a v okrese Nitra sa zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy v čase od 23. hodiny do 6. hodiny nasledujúceho dňa. Výnimku z tohto zákazu majú svadby a pohrebné rozlúčky s celkovým počtom účastníkov do 150 osôb. Obmedzuje sa kapacita plavární a kúpalísk na 50 percent, platí zákaz návštev v nemocnici a v pobytových zariadeniach, určených pre seniorov, ako sú zariadenia sociálnej starostlivosti. Tieto zákazy sa netýkajú zasadnutí štátnych orgánov, mestských a obecných zastupiteľstiev, ktoré sa organizujú podľa zákona.

Okrem toho sa neodporúča organizovať hromadné podujatia pre seniorov. Regionálny úrad odporúča občanom prehodnotiť organizovanie rodinných osláv a minimalizovať počty zúčastnených osôb. Občanom sa rovnako neodporúča cestovanie do rizikových oblastí a krajín.  

 

Podrobné opatrenia zverejňujeme v prílohách:

Príloha 1  Ikona súboru pdf (171 KB)

Príloha 2  Ikona súboru pdf (3 MB)

 

Ľudmila Synaková

ilustračné foto: web


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022