Občerstvenie na nitrianskom kúpalisku bude kvalitnejšie
16. jún 2020
Tešiť sa na rozmanité originálne jedlá, môžeme už počas tejto sezóny

Tešiť sa na rozmanité originálne jedlá, môžeme už počas tejto sezóny.

 

Poslanci na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili konkrétne a adresné podmienky prenájmu nových gastrostánkov formou verejno-obchodnej súťaže. Tie navrhla odborná komisia, zložená z odborníkov, ktorí postupnými krokmi plánujú vylepšovať komfort nitrianskeho kúpaliska.

Na rad, okrem technických a investičných vylepšení, tak prišli aj stánky, ktoré sú nové, moderné a vizuálne atraktívne. Zmena prišla aj preto, že staré stánky už nespĺňali ani estetické, ani hygienické podmienky. Schválená mesačná cena v nových stánkoch bude za jeden meter štvorcový 30 eur s tým, že vnútorné vybavenie stánkov si zabezpečia samotní predajcovia. „Aj preto odborná komisia navrhla pre úspešných uchádzačov dobu prenájmu až na štyri roky. Medzi kritériami je dôležitá aj  ponuka domácich surovín, ale aj pozitívne referencie,“ povedal, okrem iného, na zasadnutí mestského zastupiteľstva viceprimátor Daniel Balko.  

Aké ďalšie kritéria sú dôležité k vyhodnoteniu súťažných podmienok? Okrem spomínaných surovín domáceho pôvodu, za ktoré dostanú záujemcovia desať bodov a referencie, za ktoré dostanú pätnásť bodov, sú dôležité aj ďalšie oblasti. „Za jedinečnosť a kvalitu ponúkaného sortimentu výrobkov dostanú záujemcovia 25 bodov, za mieru  podielu vlastnej výroby v ponúkaných jedlách a nápojoch 20 bodov, za  ponúknutú cenu nad rámec minimálne stanovenej ceny 20 bodov a za regionálnosť navrhovateľa je desať bodov,“ konštatoval v materiáli jeden zo spracovateľov, referent pre mestský rozvoj a strategické plánovanie Marek Dojčán.

Ako sa dá do súťaže zapojiť a prevziať si súťažné podmienky? Buď osobne, od 12. do 22.júna od ôsmej do druhej na Mestskom úrade v Nitre u Mareka Dojčána, alebo telefonicky na telefónnom čísle : 037/6502 386. Najpohodlnejšie je to však elektronickým spôsobom na e-mailovej adrese: dojcan@msunitra

Lehota na predloženie ponuky je pre záujemcov do 23. júna do dvanástej hodiny. Treba ju poslať na adresu mestského úradu v uzatvorenej obálke. A to s označením: OVS – „Prenájom gastrostánkov v areáli Letného kúpaliska v Nitre“ – Neotvárať! Súťažné návrhy sa predkladajú poštou alebo osobne na adresu: Mestský úrad v Nitre Referát mestského rozvoja, Mgr. Marek Dojčán, Štefánikova trieda 60, 950 06 Nitra.

Samozrejmosťou je poslanie kontaktných údajov záujemcov, návrh môže predložiť iba navrhovateľ, ktorý si jedným zo spomínaných spôsobov, prevzal súťažné podmienky u vyhlasovateľa súťaže.

Súťažné návrhy bude 24. júna posudzovať komisia v zložení: poslanci Ján Greššo,  Miloš Dovičovič, Peter Bakay, Roman Ágh, Petra Ajdariová, Štefan Štefek a hlavný architekt Nitry Viktor Šabík.

„Keď budú známe výsledky, budeme o nich informovať všetkými komunikačnými kanálmi mesta, či už na webe, sociálnych sieťach, aj v Radničných novinách,“ dodal hovorca samosprávy Tomáš Holúbek.                                

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022