Noc galérií a múzeí ponúkne zaujímavý program
6. máj 2019
Podujatie sa uskutoční v sobotu 18. mája

Podujatie sa uskutoční v sobotu 18. mája.

Nitrianske múzeá a galérie pripravujú na tretiu májovú  sobotu  pre priaznivcov kultúry zaujímavý program. 

V centre mesta je pripravená prehliadka stálych výstav v Synagóge, prezentácia nového CD o židovských sviatkoch pre deti s názvom Hviezdy a more, či hudobné vystúpenie Musicantica Slovaca alebo ukážky konzervovania a reštaurovania v Ponitrianskom múzeu, ktoré budú nepochybne lákadlom pre všetky vekové kategórie. Nitrianska galéria napríklad ponúkne workshop pre deti s rodinami na tému – Galéria známa i neznáma, prezentácia ocenených filmov festivalu Fest Anča.  Detských návštevníkov poteší aj  Interaktívna výstava  o Inkoch v Detskom múzeu Severka.  

Múzeum medoviny, okrem prehliadky priestorov s odborným výkladom, láka aj na  gastronomický zážitok – ochutnávku medoviny zdarma.  Trafačka ponúkne výstavu fotografií  a odprezentuje hudobné vystúpenia študentov nitrianskeho konzervatória  a folkových skupín. Misijné múzeum na Kalvárii vábi na individuálne prehliadky vystavovaných expozícií. 

Na nával návštevníkov sú tiež pripravení aj v Múzeu Podzoboria, Regionálnom múzeu v Mojmírovciach, či Dome ľudového bývania v Šali, kde je tiež  pripravený zaujímavý program.  Vstup na všetky podujatia je  zdarma.

Kompletný program Noci múzeí a galérií, ktorý sa bude konať 18. mája nájdete na  www.nmag.skwww.nitra.eu

FOTO:  V  Detskom múzeu Severka je interaktívna výstava o Inkoch.

TEXT: (J)

FOTO: Detské múzeum Severka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022