Nitriansky vínny festival
20. september 2018
Srdečne Vás pozývame na 9. ročník Nitrianskeho vínneho festivalu, ktorý sa bude konať v dňoch 28.-29.09.2018 od 16:00 do 23:30

Milí vinári, vinohradníci a milovníci vína,

Srdečne Vás pozývame na 9. ročník Nitrianskeho vínneho festivalu usporiadaného pod záštitou primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča, predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja a v spolupráci s Fakultou záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre, ktorý sa bude konať v dňoch 28.-29.09.2018 od 16:00 do 23:30.

Tohtoročný festival sa bude niesť v duchu slovenskej tradície a tešiť sa môžete na ochutnávku plodov celoročnej práce okolo 40 vinárstiev. V najväčšom zastúpení sa predstavia výrobcovia z Nitrianskej oblasti, ale priestor dostanú i juhoslovenské vinice Vintop Karkó, Chateau Rúbaň, či vinári z iných oblastí Slovenska, pričom nebudú chýbať zástupcovia slávneho Tokaja – TOKAJ & CO a nový prezentujúci sa výrobca Chateau Grand Bari, ktorý bude mať premiéru na festivale. Je nám cťou, že naše pozvanie prijali aj zástupcovia zahraničných vinárstiev z Talianska, Španielska či Nového Zélandu. Tradičným systémom „all inclusive“ tak máte príležitosť porovnať kvalitu vína z rôznych kútov celého sveta a možnosť zistiť, že za naše slovenské vína nielen konkurujú, ale v mnohom aj predstihujú zahraničné vinárstva. Hlavný program sa bude okrem pivníc Nitrianskeho hradu a Pribinovho námestia opäť konať aj v priestoroch nádvoria Župného domu,  kde budete môcť vychutnať najmä zahraničné vína a vypočuť si tradičné slovenské hudobné skladby vďaka slovenským kapelám.

Víno – pôžitok Bohov, kráľov a bohémov – sa tak opäť raz stane bodom, na ktorý počas dvoch dní upriamime celú svoju pozornosť. Či už pôjde o výrobcov, kritikov či laickú verejnosť, aspoň na chvíľu sa starosti všedných dní vytratia vo vábivých farbách a plnej vôni moku, ktorý je uctievaný stáročia. Spojenie atmosféry starobylých hradných pivníc a slovenského pohostinstva máte možnosť zažiť len počas dvoch dní na tradičnom Nitrianskom vínnom festivale a získať čarovný zážitok, o ktorom sa návštevníci budú môcť presvedčiť na vlastnej koži.

Tešíme sa na Vás!

 

Plagát  Ikona súboru pdf (6.2 MB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022