Nitrianske mestské behy
18. august 2016
Prvé jesenné dni so sebou prinášajú okrem začiatku školského roka aj v poradí piaty ročník obľúbeného bežeckého podujatia, ktoré je medzi bežcami známe ako Nitrianske mestské behy.

 

Prvé jesenné dni so sebou prinášajú okrem začiatku školského roka aj v poradí piaty ročník obľúbeného bežeckého podujatia, ktoré je medzi bežcami známe ako Nitrianske mestské behy. Organizátori (Mesto Nitra, Fit&Strong, AC Stavbár Nitra, ŠK Delfín) pripravili v aktuálnom ročníku niektoré zmeny, ktoré sa dotknú hlavne behu na 10km, ktorý bude aj oficiálnymi majstrovstvami Slovenska organizovanými slovenským atletickým zväzom a AC Stavbár Nitra.  Nezmeneným prvkom zostávajú 3 stupne obtiažnosti  a rôzne dĺžky tratí, kde si registrovaní bežci a atléti zo súťažnými ambíciami môžu vybrať z dvoch certifikovaných tratí, ktoré sú Fit&Strong polmaratón a spomínaný beh na 10km. Z programu však nevypadol ani nenáročný hobby beh na 3km, na ktorom je víťazom každý kto dokončí a prví traja sú samozrejme ocenení aj darčekom navyše. Trať hobby behu je situovaná tradične okolo mestského parku so štartom a cieľom pred zimným štadiónom. Polmaratón a beh na 10 km si získal svoje pevné miesto na mestskom okruhu vedúcom ulicami centra nášho mesta. Prvoradá aj naďalej zostáva snaha zaviesť beh čo najviac do centra mesta a zviditeľniť tak toto už tradičné podujatie. Trasa je zvolená s ohľadom na dopravnú situáciu a vyžaduje len drobné dopravné obmedzenia a odstávku menej frekventovaných ulíc, keďže využíva hlavne už existujúce bežecké trasy parkového nábrežia ale aj pešiu zónu.

Pripravená je tombola pre všetkých, občerstvenie a ceny pre súťažiacich, ktorí sa rozhodnú zmerať si sily s ostatnými alebo si len posunúť svoj osobný čas z predošlých ročníkov. Štart je naplánovaný na 15.9. pred zimným štadiónom a prezentácia k hobby behu začína od 9:00 do 11:15 , polmaratón a beh na 10km uzatvára prezentáciu o 12:00.

 

registrácia: www.nitrianskemestskebehy.sk

 

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022