Nitrianska komunitná nadácia pomáha už vyše 18 rokov
17. marec 2021
Aktuálna grantová výzva je otvorená do 9. apríla

Aktuálna grantová výzva je otvorená do 9. apríla.

 

Nitrianska komunitná nadácia podporila v rámci dvoch grantových programov 23 projektov. Ide o tzv. rýchle granty, keď finančné prostriedky budú žiadateľom poskytnuté zhruba do dvoch týždňov.

V grantovom programe Tu sme doma v čase pandémie v spolupráci s Heineken Slovensko, bude podporených  všetkých predložených 14 projektov celkovou sumou 21 390,52 €.

V rámci grantovej výzvy Syncreon pomáha Nitre počas pandémie  bude podporených 9 projektov celkovou sumou 10 081,05 €.

Cieľom programu bolo podporiť organizácie a občianske iniciatívy, ktoré poskytujú pomoc občanom mesta Nitra v boji s pandémiou COVID – 19  a jej následkami.

„Všetkých predložených 19 projektov malo opodstatnenie, pretože situácia s pandémiou je, žiaľ, momentálne kritická. Radi by sme podporili každý z nich, no rozpočet na grantový program nie je bezodný. Preto grantová komisia vyberala najmä tie, ktoré nemôžu, alebo nevedia byť financované z iných zdrojov a sú teda naozaj odkázané práve na takúto pomoc“, povedala Natália Zákopčanová, PR manažérka nadácie.

Tretia grantová výzva Inovatívne s Foxconnom je stále otvorená, využite možnosť získať podporu do 9. apríla.  Aktívni Nitrania na svoj projekt získať až 7 000 eur. Cieľom grantového programu je podporiť zapojenie mladých ľudí do dobrovoľníckych inovatívnych projektov a ich aktivizovanie sa  pre miestnu komunitu. Program je zameraný na vytvorenie novej alebo inováciu existujúcej infraštruktúry v rámci verejných priestorov v meste Nitra, ktorá bude slúžiť širokej verejnosti. Viac info nájdete na www.nkn.sk

 

Timea Galová


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022