Nitrianska komunitná nadácia podporila 5 projektov
22. júl 2021
Z grantového programu Kärcher - Upracme si spolu prerozdelila takmer 5-tisíc eur

Z grantového programu Kärcher – Upracme si spolu prerozdelila takmer 5-tisíc eur.

 

V rámci 1. ročníka grantového programu Kärcher – Upracme si spolu bolo podporených 5 verejnoprospešných projektov celkovou sumou 4 898,40 €. Partnerom grantového programu je spoločnosť Kärcher Slovakia, s.r.o. a mesto Nitra.

 

Podporené projekty sú zamerané na vyčistenie a revitalizáciu existujúcich verejných priestranstiev, ktoré slúžia verejnosti (detské ihriská, športové ihriská, komunitné ihriská či okolie cyklotrasy…). Pridaná hodnota programu spočíva v nefinančnej pomoci firmy Kärcher Slovakia, s.r.o., ktorá zdarma pomôže vyčistiť identifikovaný verejný priestor prostredníctvom vysokotlakových čistiacich zariadení, ako aj zametacích strojov.

 

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou Kärcher Slovakia, s.r.o. vyhlásila dňa 17.5.2021 výzvu na predkladanie žiadostí o grant v grantovom programe Kärcher – Upracme si spolu (https://nkn.sk/nase-programy/kaercher-upracme-si-spolu). Do termínu uzávierky 17. 6. 2021 bolo prihlásených 8 zaujímavých projektov. Víťazné projekty vyberala hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov spoločnosti Kärcher Slovakia, s.r.o., Správnej rady Nitrianskej komunitnej nadácie a tiež mesta Nitra na základe vopred určených hodnotiacich kritérií.

 

„Pilotný ročník „Kärcher – upracme si spolu“ sa z nášho pohľadu stretol s veľmi zaujímavou odozvou obyvateľov Nitry. Dostali sme viacero zaujímavých projektov, z ktorých je cítiť, že obyvateľom Nitry na svojom okolí záleží. Osobitne si vážime, že v hodnotiacom procese sme mohli zohľadniť aj potreby vedenia mesta, ktoré je partnerom celého projektu. Už teraz sa tešíme na čisté priestory, za ktorými budú stáť naše profesionálne čistiace postupy a technológie, rovnako ako ľudia z jednotlivých komunít. Spoločnosť Kärcher je celosvetový líder v oblasti čistiacich riešení. Naše technológie našli svoje využitie pri čistení významných pamiatok svetového kultúrneho dedičstva aj pri bežnej údržbe miest, ktoré majú ľudia radi a kde trávia voľný čas. Je dobré, že sa k týmto miestam do konca roka pridá aj pätica verejných priestorov v Nitre. Sme tiež veľmi radi, že sme v Nitrianskej komunitnej nadácii našli partnera, ktorý má dôveru obyvateľov mesta a prostredníctvom ktorého sa nám podarilo identifikovať naozaj zaujímavé projekty. Verím, že sa  naša spolupráca v Nitre stane tradíciou. Radi tiež ponúkneme podobnú spoluprácu ďalším slovenským mestám a krajom“, povedal Andrej Árendáš, konateľ spoločnosti Kärcher Slovakia.

 

Všetky víťazné projekty a ich popis nájdete v anotáciách tu https://nkn.sk/images/dokumenty/anotacie-podporenych-projektov/anotacie-karcher-2021.pdf

 

Natália Zákopčanová: PR manažérka, Nitrianska komunitná nadácia

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022