Nitra patrí medzi najlepšie komunikujúce mestá
16. júl 2020
Prácu Nitry s podnetmi od obyvateľov na Odkaze pre starostu ocenili Zlatým vedrom

Prácu Nitry s podnetmi od obyvateľov na Odkaze pre starostu ocenili Zlatým vedrom.

 

Prestížne ocenenie Zlaté vedro si včera prevzali zástupcovia mesta Nitra za to, ako v uplynulom roku posunuli prácu s podnetmi od ľudí na portáli Odkaz pre starostu. Nitra skončila spomedzi všetkých miest na druhom mieste.

V minulosti pritom samospráva Nitry nebola ani v prvej desiatke. Z chvosta rebríčka sa tak katapultovala na jeho vrchol.

„Hodnotíme nielen pomer vyriešených podnetov, ale zohľadňujeme aj ich náročnosť a zároveň aj celkový počet podnetov, ktoré samosprávy museli riešiť,” vysvetľuje Andrea Addová, hlavná administrátorka Odkazu pre starostu.

Nitra získala druhé miesto v kategórii riešenie podnetov. „Som nadšený z tohto úspechu. Druhé miesto vnímam ako obrovské povzbudenie a zároveň záväzok, aby sme v nastolenom trende pokračovali. Ocenenie, ktoré sme dostali, svedčí hlavne o tom, že aj komunikáciou s občanmi meníme Nitru k lepšiemu a že nám záleží na všetkých podnetoch, s ktorými sa na nás obracajú naši obyvatelia,“ povedal primátor Marek Hattas.

Na nitrianskej radnici je za podnety na Odkaz pre starostu zodpovedná Mária Cok Steinemannová, ktorá sa po prebratí agendy výrazne zaslúžila o skok Nitry na čelo rebríčka. Podľa Cok Steinemannovej je riešenie problémov obyvateľov peknou a zároveň náročnou prácou. „Viem asi o každom výtlku v meste, takže som vďaka tejto práci informovaná vždy z prvej ruky,“ pousmiala sa. Dodala, že v ďalšom roku sa pokúsi zabojovať o prvé miesto.

Nitre pribudli podnety z Odkazu pre starostu skokovo. Kým v roku 2018 sem obyvatelia zaslali iba 171 podnetov, vlani to bolo päťnásobne viac – až 828 podnetov. Z nich až 446 bolo vyriešených, ďalšie sú v riešení.

Odkaz pre starostu využíva už 150 samospráv. Vlani dostali mestá a obce spolu až 18 655 podnetov.

Najčastejšie nahlasované problémy sa týkali ciest a chodníkov, nasledované zeleňou a životným prostredím. To platí aj pre Nitru, kde bolo vlani najviac podnetov z kategórie cesty a chodníky (261). Nasleduje zeleň a životné prostredie (168) a dopravné značenia (128).

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

 

Popisky k fotkám:

1, 2: Primátor Nitry Marek Hattas a projektový manažér Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť SGI Martin Kollárik počas odovzdávania ceny za prácu s podnetmi od obyvateľov. foto: Odkaz pre starostu

3: Mária Cok Steinemannová počas preberania ocenenia.

4: Mária Cok Steinemannová a Martin Dirnbach z Mestského úradu v Nitre s ocenením pre mesto Nitra.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022