Nitra ožíva univerzitnými dňami
23. apríl 2019
Tohtoročnou novinkou bude SPUKFest s Gladiatorom, BijouTerrierom, Dorou a ďalšími účinkujúcimi na Svätoplukovom námestí

Tohtoročnou novinkou bude SPUKFest s Gladiatorom, BijouTerrierom, Dorou a ďalšími účinkujúcimi na Svätoplukovom námestí.

 

Každoročne v tomto období sa konajú Nitrianske univerzitné dni (Dies Universitatum Nitriensium). Na štrnásť dní  – od 24. apríla do 7. mája – ožije naše mesto práve týmto podujatím. Jeho 17. ročník zorganizovali obe nitrianske univerzity, mesto a župa.

Počas dvoch týždňov sa na pôde oboch univerzít a v uliciach mesta uskutoční viacero odborných, spoločenských, kultúrnych a športových podujatí.

Neodmysliteľnou súčasťou nitrianskych študentských dní sú hudobné, umelecké a spoločenské akcie. Tradičným podujatím bude Karneval v Riu po slovensky s alegorickým sprievodom mestom, ktorý prejde po Triede Andreja Hlinku cez Štefánikovu triedu až na Svätoplukovo námestie.

Pred Študentským domovom A. Bernoláka sa uskutoční Gulášovica. Študenti absolvujú aj nočný výstup na Zobor a v rámci Univerzitnej kvapky krvi darujú na UKF najcennejšiu tekutinu. V pavilóne, v mestskom parku pri jazere Hangócka sa 30. apríla uskutoční Piknik FZKI.

Tohtoročnou novinkou bude v utorok 30. apríla večer SPUKFest s Gladiatorom, BijouTerrierom, Dorou a ďalšími účinkujúcimi priamo v srdci Nitry – na Svätoplukovom námestí.

Študenti sa môžu tešiť na University  Open 2019 – na turnaj v skladaní Rubikovej kocky. Na programe univerzitných dní sú aj popularizačné prednášky slovenských vedcov Science Talks. Zo športových podujatí sa bude tešiť pozornosti populárny Jarný beh Nitrou a medziuniverzitné preteky vo vodnom slalome študentov.

(SY)

 

Súbory na stiahnutie:

Plagát  Ikona súboru pdf (11.4 MB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022