Nitra oslávi Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu bezplatnou prehliadkou
16. február 2016
Mesto Nitra pripravilo pri príležitosti  osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu  bezplatnú prehliadku s odborným sprievodcom.

 

Mesto Nitra pripravilo pri príležitosti  osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu  bezplatnú prehliadku s odborným sprievodcom. Na potulky po uličkách Dolného mesta „Po stopách sakrálnych pamiatok“ sa pôjde v sobotu 20. februára 2016 o 14.00 h. spred NISYS-u na Štefánikovej triede č. 1.

Záujemcovia sa dozvedia zaujímavosti o Kaplnke sv. Michala na Vŕšku, nazývanom tiež ,,Na Andrášku“, spolu so sprievodkyňou budú môcť zájsť do Kostola Navštívenia Panny Márie, vstúpia do krýpt v podzemí, v piaristickom Kostole sv. Ladislava sa pokochajú nádhernou výzdobou a dozvedia sa, čo je na vežiach kostola nezvyčajné. Prehliadka sa ukončí návštevou Synagógy, po ktorej bude návštevníkov sprevádzať sprievodkyňa v historickom kostýme.

Na túto bezplatnú prehliadku je však potrebné sa vopred prihlásiť v NISYS-e na tel.č. 037/ 7410 906, 16 186 alebo na info@nitra.sk.

 

Príďte s nami osláviť Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu a možno sa dozviete, čo ste ešte nevedeli o našom meste.

 

                                                                                  Nitriansky informačný systém – NISYS


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022