Nitra: Nový bikesharing
3. február 2020
Mesto Nitra dnes spustilo obchodnú verejnú súťaž na nového dodávateľa služby zdieľaných bicyklov - bikesharing

Mesto Nitra dnes spustilo obchodnú verejnú súťaž na nového dodávateľa služby zdieľaných bicyklov – bikesharing. 

 

Bikesharing zaznamenal v Nitre od svojho spustenia v roku 2017 veľký úspech. Nové vedenie mesta sa rozhodlo obstarať nový systém zdieľaných bicyklov, ktorý by mal zahŕňať aj e-mobilitu, teda napríklad elektrobicykle.

Hlavným dôvodom je uspokojiť nároky obyvateľov v kopcovitých častiach mesta. “Vychádzame v ústrety ľuďom žijúcim na Zobore, Klokočine, Čermáni a v ďalších náročnejšie dostupných lokalitách. Chceme, aby aj oni mali možnosť plnohodnotne využívať zdieľané bicykle,” hovorí primátor mesta Marek Hattas. 

Druhým dôvodom pre nový bikesharing sú nejasne nastavené podmienky pôvodnej služby, ktoré sú dedičstvom z minulosti. Kvôli zlej zmluve minulý rok hrozilo, že bikesharing nebude vôbec spustený, napokon bicykle verejnosti slúžili s oneskorením, od júna. Tomu by sa malo po novom predísť. “Chceme mať jasne a transparentne nastavené pravidlá, aby sme vedeli kedy, za koľko a ako dlho budeme mať bicykle v prevádzke. Verím, že sa nám do súťaže prihlási čo najviac záujemcov a nový bikesharing v Nitre spustíme ešte pred letom,” dodáva primátor Hattas.  

Úspešný uchádzač by mal do Nitry priviesť minimálne 100 kusov bicyklov, vzniknúť by malo najmenej sedem staníc alebo takzvané freefloatové riešenie, ktoré nevyžaduje pevnú stanicu alebo stanovisko. Predpokladaný termín spustenia nového bikesharingu v Nitre je 1. 6. 2020 pre bicykle a 1. 9. 2020 pre e-mobilitu. 

Zámerom mesta je vybudovať komplexný systém bikesharingu, ktorý bude poskytovať služby vypožičania bicyklov a inej formy alternatívnej dopravy pre obyvateľov, návštevníkov a občanov dochádzajúcich do Nitry. Systém má zabezpečiť možnosť vypožičať si bicykel alebo iný druh dopravného prostriedku ako napríklad e-bicykel, e-skúter či e-kolobežku. 

Kompletné podmienky obchodnej verejnej súťaže “Bikesharing v Nitre” nájdete na tomto linku: https://nitra.sk/zobraz/obsah/32084

 

Henrich Varga, odborný poradca pre komunikáciu


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022