Nitra je športové mesto, majstrami SR aj volejbalisti
17. máj 2016
Nitrianski volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra, ktorí v semifinále porazili VK KDS Šport Košice, si vo finále poradili aj s ďalším východniarskym družstvom - obhajcom titulu - VK Mirad PU Prešov.

Nitrianski volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra, ktorí v semifinále porazili VK KDS Šport Košice, si vo finále poradili aj s ďalším východniarskym družstvom – obhajcom titulu – VK Mirad PU Prešov. Po dvoch úvodných prehrách u súpera sa Nitranom neroztriasli kolená a doma nadelili súperovi dvakrát 3:0 a do tretice vyhrali aj vonku na nulu a viedli 3:2 na zápasy. Dopustili však drámu, v šiestom domácom zápase, napriek tomu, že vyhrávali 2:1 na sety a vo štvrtom dejstve 16:12, napínavý a dlhý duel nedotiahli do víťazstva a prehrali 2:3. V siedmom rozhodujúcom zápase, pod vysokými sieťami v metropole Šariša, ale nenechali nič na náhodu a vyhrali úplne zaslúžene a s prehľadom 3:1 na sety. A získali pre Nitru premiérový majstrovský titul.

„Gratulácia a poďakovanie volejbalistom Nitry, ktorí získali majstrovský titul a vo finále zdolali Prešov v dramatickej sérii 4:3 na zápasy,“ uviedol tesne po výhre nitrianskych volejbalistov v Prešove primátor Nitry Jozef Dvonč.

Do tohto klubu ma zavolali, aby som dosiahol úspech. Avšak úprimne musím povedať, že som nečakal, že hneď v prvej sezóne postúpime do finále, v ktorom zvíťazíme, ale skôr som myslel, že budeme hrať o tretie miesto, keďže väčšina hráčov v minulých sezónach bojovala o nižšie priečky. Som rád, že sa nám podarilo tím sceliť a na družstvo som hrdý. Nitra je športové mesto. Asi by sme len ťažko hľadali mesto s takou podporou športu od primátora a celej regionálnej politiky, ako máme my,“ dodal hlavný stratég nitrianskeho úspechu, ktorým bol nepochybne nitriansky tréner Marek Kardoš.

Okrem trénera Kardoša majú leví podiel na titule najmä Lukas Szarek, Juraj Zaťko, Matej Kubš, Martin Turis, Peter Kašper, Marek Ludha či Marek Malina. Prispeli aj hráči zo striedačky (Porubský, Hukel, Sťahuliak a ďalší), ktorú mala Nitra silnejšiu ako ich finálový súper a aj preto vyhrala. Poďakovanie za titul však patrí aj celému realizačnému tímu, sponzorom a mestu Nitra.

FOTO : Nitra zvíťazila úplne zaslúžene, od tretieho finálového zápasu bola lepšia.  (j)  

FOTO: Na piaty zápas do Mestskej haly na Klokočine zavítali i prezident SVF Ľubor Halanda a rektor SPU Peter Bielik – na snímke s primátorom Nitry Jozefom Dvončom. (j)

FOTO: V úvode zasadnutia  mimoriadneho mestského zastupiteľstva primátor Nitry Jozef Dvonč, rektor SPU Peter Bielik a poslanci MZ poďakovali volejbalovým majstrom VK Bystrina SPU Nitra, ktorí získali pre naše mesto premiérový titul spod vysokých sietí. (j)     

(j)  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022