Nitra bude v roku 2018 Európskym mestom športu
2. október 2017
Nitru v septembri navštívila hodnotiaca komisia ACES Europe, ktorá rozhodla, že Nitra bude Európskym mestom športu v roku 2018

Nitru v septembri navštívila hodnotiaca komisia ACES Europe, ktorá rozhodla, že Nitra bude Európskym mestom športu v roku 2018. 

Čo sa týka samotnej návštevy a obhajoby, komisia v sprievode primátora Nitry Jozefa Dvonča navštívila hokejový a futbalový štadión, kde jej boli prezentované zrealizované i plánované rekonštrukčné práce ako aj úspechy najpopulárnejších nitrianskych kolektívnych športov – futbal a hokej.  

Počas prehliadky Mestského parku na Sihoti si členovia komisie prezreli bežecké trasy, horolezeckú stenu, cyklotrasy i ďalšie športoviská, zaujal ich aj projekt zdieľaných bicyklov, o ktorý je v meste veľký záujem.  

Projekt Nitry prezentoval pred komisiou primátor Nitry Jozef Dvonč. Členovia komisie si počas návštevy prezreli aj novú telocvičňu na ZŠ Tulipánová i vynovený atletický ovál na ZŠ Nábrežie mládeže.

V Mestskej hale na Klokočine zažili výbornú atmosféru na volejbalových zápasoch a na štadióne FC Nitra zápas domácich futbalistov.

Odovzdanie titulu sa uskutoční 6. decembra  v Bruseli.

 

FOTO: Nitriansky projekt obhájil primátor Nitry Jozef Dvonč, na snímke s členmi hodnotiacej komisie.

Link:

www.emsnr.sk

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022