Nitra bude opäť o niečo krajšia, vyčistíme 7 pahorkov
24. jún 2021
Prvé čistenie sa koná už túto sobotu, 26.júna

Prvé čistenie sa koná už túto sobotu, 26.júna.

 

Všetci radi žijeme v čistom a zdravom prostredí. Prebiehajúca pandémia nás naučila vrátiť sa k prírode, pozrieť sa na životné prostredie inak a naučiť sa využívať ho dlhodobo. Nitra ako mesto postavené na 7 pahorkoch, plné zelene, starodávnej aj novej histórie si určite zaslúži udržateľný spôsob života.

Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu spolu s iniciatívou Čistá Nitra spojili sily a rozhodli sa prísť s nápadom postupného čistenia 7 pahorkov Nitry. Každoročne už tradične prebieha v Nitre čistenie Zobora v spolupráci s Nitrianskym horským spolkom a na základe iniciatívy občianskeho združenia Pine Hill sa podarilo v tomto roku vyčistiť aj jeden  z pahorkov – Borinu.

V sobotu 26. júna veľmi radi privítame všetkých, ktorým záleží na čistote prostredia, v ktorom žijú. Ako prvý budeme čistiť Hradný kopec a mestský park. Stretnutie účastníkov bude o 9.00 hodine na Pribinovom námestí. Záujemcovia sa samozrejme môžu pridať aj neskôr počas dňa, čistenie bude prebiehať do 16.00 hodiny. Informácie a ochranné pomôcky budú počas dňa k dispozícii pri vstupe na hrad na pokladni. Každý účastník bude mať zabezpečené aj drobné občerstvenie a sladkú odmenu.  

Jednotlivé vŕšky lákajú k návšteve a vytvárajú jedinečnú panorámu mesta, preto si zaslúžia našu pozornosť. Konkrétne na hradnom kopci budú týždeň po čistení prebiehať slávnosti Nitra, milá Nitra…

Veríme, že sa nájde čo najviac dobrovoľníkov a spolu tak pomôžeme skrášliť naše mesto pre obyvateľov ale aj návštevníkov.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022