Neporiadni ľudia znečistili okolie rieky
24. apríl 2020
Doslova Augiášov chliev museli po nich odpratávať dobrovoľníci a zamestnanci mesta

Doslova Augiášov chliev museli po nich odpratávať dobrovoľníci a zamestnanci mesta.

 

Nitrianska radnica zareagovala na občiansky podnet na stránke Odkaz pre starostu a počas mimoriadne teplého štvrtkového dňa vyčistila okolie rieky Nitry, ktoré bolo preplnené množstvom odpadkov. A to  najmä v oblastiach  Medzi vodami, kafilérie, kompostárne, cyklotrás – teda – takmer  popri celej rieke.   

„Piati čističi“ sa aj preto riadne zapotili  a bez prestávky pracovali od 7.30 až do 13.00.  Našli všeličo – od uhynutých zvyškov zvierat, rozmanitého komunálneho odpadu, častí áut, pneumatík, papiera, rastlinného odpadu, ale aj mimoriadne škodlivého a zdraviu nebezpečného azbestu.

„Celkovo nazbierali sedem kubíkov odpadu, ktoré v kontajneri odviezli pracovníci Nitrianskych komunálnych služieb,“  priblížila Katarína Bedešová, referentka  pre verejné priestranstvá a aktivačné práce z Odboru komunálnych činností a životného prostredia z radnice.

Radnica preto ľudí vyzýva, aby boli k svojmu okoliu ohľaduplnejší. „ Vynaložené finančné prostriedky, ktoré boli použité na túto čistiacu akciu,  mohli byť  využité zmysluplnejšie, na rozvojové akcie,“ dodal nitriansky hovorca a vedúci odboru komunikácie a propagácie Tomáš Holúbek.

 

Andrej Jančovič

foto: Katarína Bedešová


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022