Nemali rúška, hrali futbal, iní zas rušili nočný pokoj
3. apríl 2020
Aj pri takýchto prípadoch zasahovala nitrianska mestská polícia

Aj pri takýchto prípadoch zasahovala nitrianska mestská polícia.

 

Kontrolovali nariadenia na minimalizáciu šírenia COVID-19

Mestskí policajti  počas uplynulého týždňa (23. – 29. 3.) prednostne kontrolovali dodržiavanie obmedzujúcich opatrení na minimalizáciu šírenia nákazy koronavírusu COVID-19. Ich kontrola sa zamerala na uzatvorenie prevádzok, na stretávanie sa viacerých osôb na verejnom priestranstve, či na povinné nosenie ochranných rúšok. Muži zákona sledovali, či občania dodržiavajú zákaz vchádzania na detské ihriská, preliezačky a na pieskoviská. Zaznamenali viacero prípadov, keď museli príslušníci MsP občanov upozorňovať, aby nariadené obmedzenia dodržiavali.

Našiel mobil

Nájde sa medzi nami ešte poctivý človek. Jeden takýto poctivec našiel na Kmeťovej ulici na zemi mobil značky Huawei. Bol vypnutý s rozbitým  displejom. Odovzdal ho privolanej hliadke mestskej polície.

Mládež rušila nočný pokoj

Nočný pokoj mala púšťaním hlasnej hudby rušiť partia mladých ľudí, pri vychádzaní na ulicu z jedného z bytov na Považskej ulici. Privolaná hliadka však po svojom príchode „nič nezistila“. Pri zisťovaní príčin pôvodcu hluku sa policajti rozprávali s oznamovateľom a neskôr aj s nájomníkom  inkriminovaného bytu. Ten prisľúbil, že „v budúcnosti už dá pozor“, aby sa hluk neopakoval. Neprešli však ani tri hodiny a po jednej hodine po polnoci sa hluk zopakoval. K tomu aj buchot, smiech, spev i nadávky. To už vyslaná hliadka vyriešila blokovou pokutou v maximálnej možnej výške.

Neposlúchol  – mal otvorenú prevádzku  

Na Ulici Fraňa Mojtu pri prevádzke El Dorado preverovali policajti oznámenie o tom, že na tomto mieste sedí a popíja pivo skupinka piatich ľudí. Hliadka dohovorila  vedúcemu tejto prevádzky a dôsledne ho upozornila na stále platné obmedzujúce opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu. Vedúci sa obhajoval tvrdením, že osoby údajne iba čakajú na objednané jedlo, ale k rozloženému stolu a podávaniu alkoholických nápojov sa nevyjadril a trval na tom, že výdaja stravy sa zákaz netýka. Hliadka jeho obhajobu nespochybnila, no poukázala na konzumáciu piva. Na miesto mestskí policajti privolali hliadku Policajného zboru SR, ktorí si prípad prevzali. Nasledoval pokyn na okamžité uzatvorenie prevádzky.

Vrátil sa zo zahraničia s podozrením na COVID-19

Pri štandardnom riešení priestupku muž mestským policajtom uviedol, že pracuje ako vodič nákladného vozidla, vrátil sa z cesty a údajne má príznaky nákazy COVID-19, na ktorú bol testovaný. Muž zdôraznil, že čaká na výsledky a výsledky by mali byť známe približne za hodinu. Hliadka okamžite o tomto informovala príslušného veliteľa obvodu. Ten im nariadili, aby do zistenia výsledkov testu zostali izolovaní. Muž neskôr telefonicky oznámil na útvar mestskej polície, že testy má predbežne negatívne, no podotkol, že presnejšie výsledky bude mať do dvoch dní. Prisľúbil, že ich oznámi príslušníkovi na operačnom pracovisku. Aj tieto výsledky boli negatívne.

Napriek zákazu hrali futbal a boli bez ochranných rúšok

Hliadka mestskej polície preverila telefonický oznam občana, ktorý polícii oznámil, že na trávniku čermánskeho štadióna hrá futbal asi dvadsiatka mladých ľudí. Hliadka po príchode zistila, že v otvorenom  areáli je okrem mladistvých chlapcov aj päť dospelých osôb bez ochranných rúšok. Niektorí po spozorovaní hliadky mestskej polície z areálu ušli. Policajti chlapcom dohovorili a poučili ich o dôležitosti dodržiavania preventívnych opatrení. Následne športuchtivá mládež aj s dospelákmi areál opustila.

Zadarmo dezinfikoval automobily MsP 

Mestská polícia v Nitre vyslovuje verejne vďaku nitrianskemu živnostníkovi Petrovi Gughovi, majiteľovi stavebnej firmy AntaStav, ktorý sa sám iniciatívne ponúkol, že im bezplatne poskytne dezinfekciu služobných vozidiel mestskej polície ozónovým generátorom. Vedenie mestskej polície ponuku prijalo a Peter Gugh dezinfekciu v nedeľu zrealizoval. 

 

spracovala: Ľudmila Synaková

ilustračná fotka: pixabay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022