Návšteva partnerskej školy
22. jún 2016
Júnové dni pred blížiacimi sa prázdninami spestrila učiteľom i žiakom ZŠ Nábrežie mládeže v Nitre milá návšteva

Júnové dni pred blížiacimi sa prázdninami spestrila učiteľom i žiakom ZŠ Nábrežie mládeže v Nitre milá návšteva. Privítali sme našich nových priateľov. Začiatkom tohto školského roka sme totiž vytvorili partnerstvo so ZŠ Slovan na Zeyerovej ulici v Kroměříži. V októbri sme boli hosťami v Kroměříži my a teraz sme sa stretli v Nitre. Štyridsať žiakov a päť učiteľov partnerskej školy pricestovali v stredu 15. júna. Po priateľskom uvítaní vedením školy, pani riaditeľkou Katarínou Vargovou a zástupkyňami, ich čakal bohatý a zaujímavý program.

Prechádzkou po Pešej zóne sa dostali do hradného areálu, kde sa im najviac páčil výhľad na mesto z hradnej veže. Prehliadka kultúrnych pamiatok na hrade bola výnimočná. Pozorným počúvaním odborného výkladu turistickej sprievodkyne získali žiaci indície k nájdeniu nitrianskeho pokladu. Správnym vyriešením pracovného listu ho samozrejme našli, čo ich veľmi potešilo. Na podvečer prvého dňa návštevy bol pripravený program v priestoroch našej ZŠ. Kultúrny program s veselou dramatizáciou rozprávky O medovníkovej chalúpke a potom chutná večera vlastnoručne pripravená našimi deviatakmi pod dohľadom učiteľov.

Druhý deň sa niesol v znamení športu. Jedna skupina hostí absolvovala vychádzku na Kalváriu s návštevou Diecézneho múzea a druhí – športovci, pretekali v športovej súťaži O putovný pohár riaditeľky školy. Tradičné i netradičné športové disciplíny preverili kondíciu všetkých účastníkov. Najlepšie si viedlo družstvo červených, tak získali hlavnú cenu – Putovný pohár riaditeľky školy. Víťazmi však boli všetci, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zúčastnili tohto dvojdňového programu. Príjemnými a veselými stretnutiami, športovým súťažením sa nám podarilo rozšíriť svoje zóny priateľstva, získať nové skúsenosti, obohatiť túto stránku svojho života. Rozlúčili sme sa s milými hosťami, poďakovali za ich návštevu, zaželali im ešte veľa síl k ukončeniu školského roka, príjemné blížiace sa prázdniny a na pamiatku venovali drobné darčeky. Veríme, že naše nové priateľstvo má budúcnosť. Veď ho budeme rozvíjať a ochraňovať. Poďakovanie patrí i Mestu Nitra za podporu podujatia a za poskytnutie darčekov – propagačných materiálov o našom meste.

Mgr. Gabriela Jahodová


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022