Národný hokejový štadión zatiaľ so stopkou
10. január 2020
O výstavbu športoviska mala záujem aj Nitra

O výstavbu športoviska mala záujem aj Nitra.

 

Dôvodom nezačatia výstavby je, že prioritou pre Slovenský zväz ľadového hokeja bude najskôr vybudovanie Národného tréningového hokejového centra.

Čo sa týka  projektu výstavby Národného hokejového štadióna, ak  Slovensko chce zorganizovať ďalšie majstrovstvá, musí postaviť nový štadión. Medzinárodná hokejová federácia totiž počas minuloročného šampionátu, ktorý sa konal v Bratislave a v Košiciach avizovala, že prísne podmienky už spĺňa iba bratislavský hokejový stánok. 

Okrem Nitry, prejavili o výstavbu štadióna  záujem aj ďalšie hokejové bašty  –  Zvolen i Banská Bystrica. „Keď sme si pozreli aké všetky kritériá sa brali do úvahy – ako je spádová oblasť, aj zázemie a podpora pre daný typ športu, tak naozaj okruh dostupnosti do nejakej hodiny a pol je vyše milióna obyvateľov, navyše sme blízko letísk,“ povedal k nitrianskym plusom nitriansky viceprimátor Daniel Balko.

Inšpirovať sa môžeme aj susedmi v Českej republike, kde je takýchto štadiónov okrem hlavného mesta oveľa viac. Třinec aj Ostrava, ktoré koncom uplynulého a začiatkom tohto roku hostili svetový šampionát dvadsaťročných hokejistov sú jasným dôkazom, že infraštruktúra športovísk je pri posudzovaní žiadostí o organizovanie majstrovstiev mimoriadne dôležitá.

Šanca postaviť druhý štadión je až do roku 2026, keďže dejiská majstrovstiev sú do roku 2025 známe.     

 

Andrej Jančovič

 ilustračné foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022