Nákladiak zdemoloval dopravnú značku, mladíci rozbili vitrínu
24. september 2019
Mestskí policajti riešili počas minulého týždňa aj prípady vandalizmu

Mestskí policajti riešili počas minulého týždňa aj prípady vandalizmu.

 

Injekčná striekačka na Chrenovej

Hliadka mestskej polície prevzala injekčnú striekačku, nájdenú na druhom najväčšom nitrianskom sídlisku, na Chrenovej. Nebezpečný kontraband mestskí strážnici  hodili do kontajnera občianskeho združenia Storm, kde končí takýto materiál.  

Opil sa s veľkou hotovosťou

Útvar mestskej polície kontaktoval aj občan, ktorý nevedel trafiť domov. Dôvod? Veľa alkoholu. A keďže mal pri sebe väčšiu hotovosť a bál sa o svoju bezpečnosť, zavolal mestských policajtov. Privolaný taxík ho napokon bezpečne doviezol až domov. Príchod opilca potvrdila aj jeho družka, ktorá dostala od policajtov avízo o aktuálnom stave jej priateľa. 

Lidl  hlásil vlámanie

Mestskí policajti preverili aj oznam o údajnom vlámaní do predajne Lidl na Párovciach. Vizuálnou obhliadkou sa nezistili žiadne poškodenia vstupov. O udalosti dostal informáciu aj pracovník SBS, ktorý kontroluje spomínaný objekt. Prípad je v riešení.     

Korózia poškodila autobusovú zastávku

Hliadka strážnikov na Hviezdoslavovej triede pri Bille zistila rozbitý sklenený panel na prístrešku autobusovej zastávky. K poškodeniu prišlo z dôvodu korózie stĺpikov panelu. O zistení dostal informáciu dopravca, nakoľko prístrešok je často využívaný cestujúcou verejnosťou.  

Mládenec nezvládol alkohol

Na Štefánikovej triede policajti našli mladého muža, ktorý to prehnal s popíjaním alkoholických nápojov. Keďže nedokázal rozprávať a jeho stav sa javil ako kritický, strážnici mu privolali záchranku.

Nákladiak zdemoloval dopravnú značku

Na ulici Čs. armády, pri OD Mlyny hliadka spozorovala prechádzajúce nákladné auto, ktoré  návesom poškodilo príkazovú dopravnú značku. Napriek spomínanej skutočnosti nákladiak ďalej pokračoval v jazde. Vinník musel po pristavení vozidla svoj čin vysvetľovať štátnej polícii. Prípad je v riešení. 

Bezdomovec v kritickom stave

Hliadka preverila aj oznam, že pod kríkmi na Štefánikovej triede leží bezdomovec. Ten mal krvácajúce zranenia hlavy, telo, aj z dôvodu podchladenia, sa nachádzalo v kŕči. Aj keď vnímal, komunikovať nevedel. Policajti zbedačeného muža prikryli termofóliou a privolali mu lekársku pomoc. 

Kontrola okolia kultúrneho domu v Párovských Hájoch

Mestskí policajti prišli na základe opakujúcich sa sťažností občanov ohľadom rušenia nočného pokoja do lokality pri Kultúrnom dome v Párovských Hájoch. Aj v deň príchodu hliadky „zlatá mládež“ oslavovala. Tentoraz narodeniny jedného člena partie. Policajti mládencov vyzvali, aby si pred odchodom z miesta po sebe upratali odpadky. Strážnici sa do lokality vrátili po dvanástej –  a našli nielen neporiadok, ale aj rozbité vstupné dvere do kultúrneho domu. Prípad je v riešení.

 

Spracoval:  Andrej Jančovič

foto:  www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022