Na vonkajších ihriskách sa môže športovať
12. máj 2020
Od 8. mája aj na tých, ktoré sú v areáloch základných škôl

Od 8. mája aj na tých, ktoré sú v areáloch základných škôl.

 

Dátum potvrdil aj Krízový štáb mesta Nitry. Platí to len ale len pre bezkontaktné športy a za prísnych hygienických opatrení.

Povinnosťou sú dvojmetrové odstupy, nosenie rúšok či dezifekčné prostriedky. „Stále platí zákaz v telocvičniach, prírodných a umelých kúpaliskách či welness centrách – vrátane bazénov,“ uviedol primátor Marek Hattas.

Otvorenie vonkajších ihrísk ale radnica víta. „Na poslednom zasadnutí krízového štábu sme  informovali členov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva o záujme mesta otvoriť v najbližších dňoch pre verejnosť školské ihriská. Teší nás, že našu požiadavku schválili, nakoľko aj športové kluby už majú schválené tréningové procesy tak, aby sa pri nich dodržiavali nariadenia hlavného hygienika,“ dodal viceprimátor Daniel Balko.

Aby bolo  všetko v poriadku, povinná je aj dezinfekcia športovísk. „Prevádzkovateľ každodenne pred otvorením  priestor poupratuje, očistí  a vydezinfikuje dotykové plochy  jednotlivých herných zostáv,“  konštatuje, okrem iného, Regionálny úrad verejného zdravotníctva. 

 

Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022