Na spadnutie sú Klokočinské Kultúrne večery
12. august 2020
Už tento piatok si budete môcť zadarmo pozrieť veľkofilm s názvom 1917

Už tento piatok si budete môcť zadarmo  pozrieť veľkofilm s názvom 1917.

 

Vďaka spolupráci s nitrianskou radnicou aj tohto roku pokračuje úspešný projekt Klokočinské Kultúrne Večery (KáKáVé-čko).

Na naše najväčšie nitrianske sídlisko prinesie KáKáVé-čko hodnotné filmové zážitky. Diváci sa v amfiteátri za klokočinským kostolom môžu tešiť na plátno s veľkosťou štyri metre a kvalitný zvuk. Premietanie sa začína vždy od 20.30 hodiny.

 Okrem už spomenutého filmu 1917, ktorý uvidíte tento piatok, si počas ďalšieho piatkového večera (21. augusta) budete môcť pozrieť film Sully. Ďalší piatok 28. augusta bude na premietanie pripravený film Sudca (originálny názov The Judge). V piatok 4. septembra je na programe film Boj (originálny názov Kriegen).

„Prvá projekcia je už za nami. Uskutočnila sa počas prvého piatkového augustového večera. Účasť divákov bola nad naše očakávania. Z toho vidno, že najmä mladým ľuďom sa páči, keď si môžu pozrieť film pod holým nebom,“ uviedol  Ján Ivančík, predseda občianskeho združenia ŠOK.

„Preto sme v rámci plánu podujatia pripravili veľkú novinku. Už tento piatok 14. augusta sa bude premietať epická snímka s názvom 1917. Jej uvedenie do kín ovplyvnila koronakríza, preto ju mnoho záujemcov u nás nemohlo vidieť. Film ocenený tromi Oscarmi a ďalšími desiatimi prestížnymi cenami, si diváci budú môcť pozrieť úplne zadarmo. Všetky premietania sa začínajú o 20:30 hodine,“ povedal Ivančík.

„Sme veľmi radi, že vďaka spolupráci s mestom Nitra môže tento životaschopný projekt pokračovať aj v roku 2020. Tešíme sa, že klokočinské sídlisko ožilo kultúrou a medzi množstvom panelákov vznikol priestor na zastavenie, zamyslenie sa a stretávanie sa ľudí z okolia,“ povedal Ján Ivančík, predseda o.z. ŠOK – Šport Osveta Kultúra, ktoré toto bezplatné premietanie filmov organizuje.  

 

Ľudmila Synaková

Ilustračné foto: Pixibay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022