Na Klokočine horelo verejné osvetlenie
31. júl 2019
Prinášame zaujímavé prípady mestskej polície z minulého týždňa

Prinášame zaujímavé prípady mestskej polície z minulého týždňa. 

Otvorené okno na aute

Policajti riešili oznam občana o otvorenom okne na aute v centre mesta. Majiteľka vozidla, ktorú hliadka kontaktovala, si okná zatvorila a nezistila žiadne poškodenie ani odcudzenie vecí.   

Poškodené stromy

Príslušník operačného pracoviska  prijal oznam  o poškodení stromov v Brezovom háji. V prípade, v ktorom deviatim boroviciam osekali kôru, je v riešení mestskou políciou.

Horelo verejné osvetlenie

Hasiči mestskej polícii oznámili, že na Klokočine prišlo k samovznieteniu lampy verejného osvetlenia. Oheň sa podarilo uhasiť, pri zásahu hasičov však prišlo k poškodeniu auta. Prípad prevzala štátna polícia.

Rozbité okno na aute

Policajti riešili aj rozbité bočné okno na aute, z ktorého neznámy páchateľ zobral peňaženku. Prípad pre podozrenie zo spáchania trestného činu prevzala štátna polícia.

Poškodená dopravná značka

Strážnici riešili aj poškodenú dopravnú značku na Chrenovskej ulici pri čerpacej stanici. Spôsobilo ju nákladné vozidlo, vodič zo Senca pre hustú dopravu nedokázal zastaviť na mieste včas. Prípad prevzal dopravný inšpektorát ako škodovú udalosť.

Našiel peňaženku

Na mestskú políciu prišiel občan, ktorý odovzdal nájdenú peňaženku s dokladmi a menšou hotovosťou. Príslušník polície o náleze informoval majiteľku, ktorá si buksu prevzala na útvare mestskej polície.

Nájdený občiansky preukaz

Ohľaduplný občan našiel na Klokočine občiansky preukaz, mladá žena si doklad prevzala v budove polície do 30 minút od informácie o nájdení. 

Dezorientovaný mladík

Polícia riešila aj 27-ročného mladíka, ktorý dezorientovane búchal ľuďom na dvere v bytovkách. Hliadku polície informoval, že je prenasledovaný, po privolaní lekárov sa dostal na psychiatrické oddelenie v nemocnici. 

Odtiahli vraky 

Hliadka mestskej polície vykonala aj súčinnosť pri odtiahnutí šiestich kusov vrakov z ulíc Partizánska, Škultétyho, Hviezdoslavova trieda – a tiež na uliciach Hlboká, Štúrova a Vihorlatská.

Vyhadzoval smeti z balkóna

Policajti riešili aj muža, ktorý z tretieho poschodia vyhadzoval smeti. Dezorientovaného a agresívneho muža prevzali do opatery záchranári a lekári. 

Hlučný televízor

Strážnici riešili aj hlučný televízor, ktorý mala pustený staršia pani. Z obavy o jej život, privolal jej pozorný sused hliadku mestskej polície. Starká bola v poriadku, za hluk sa ospravedlnila a poďakovala všetkým za starostlivosť.  

 

Spracoval: Andrej Jančovič

Ilustračné foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022